Sağlık Çalışanları da 3+1 Düzenlemisine Alındı

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan sözleşmeli personelin 3+1 düzenlemesi için Meclis’e önerge verildiğinin ortaya çıkması üzerine dün (19.06.2019 Çarşamba günü) bir açıklama yaparak, diğer kamu çalışanlarını kapsamayan böyle bir düzenlemenin vicdanları yaralayacağını ve düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini talep etmişti.

Sağlık Çalışanları da 3+1 Düzenlemisine Alındı
Sağlık Çalışanları da 3+1 Düzenlemisine Alındı ATTYİZ.BİZ.TR

Taşkın, MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda sözleşmeli çalışan personelin 3+1 düzenlemesiyle ilgili TBMM’ne verilen önerge de diğer kamu çalışanlarının bulunmamasının Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek, böyle bir düzenlemenin büyük rahatsızlık yarattığını söylemiş ve dün itibariyle Meclis’te çeşitli görüşmeler de bulunmuştu.

Haberin yayınlanmasının ardından önemli bir gelişme yaşandı. TBMM Milli Eğitim Komisyonunda görüşülen tasarıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın'ın verdiği önerge ile sözleşmeli sağlık çalışanları içinde sürenin  4+2’den 3+1’e indirilmesi eklendi. 

 

Gelişme üzerine bir açıklama yapan Necip Taşkın, sözleşmeli Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ile Sözleşmeli Öğretmenlerin 3+1 düzenlemesi ile 3 yıl sözleşmeli 1 yıl kadroya atandıktan sonra bulunduğu yerde görev yapıp tayin isteme hakkına sağlık çalışanlarının da kavuştuğunu belirterek şöyle dedi:

“AK Parti tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen kanun teklifine sağlık çalışanları da eklendi. Sağlık çalışanları için bu düzenleme çok önemlidir. Ailesinden uzakta görev yapan sağlık çalışanlarının ailelerinin bir araya gelebilmesi açısından sevindirici bir düzenleme oldu.  Zira sağlık hizmetlerinin 24 saat esasına göre çalışmaları nedeniyle görev sorumluluğu ağır, yorucu ve yıpratıcı olduğu da göz önüne alınırsa, sağlık çalışanları açısından 3+1’in önemi çok büyüktür. Sağlık çalışanları bunu hak etmişlerdi.

Bu düzenleme daha önce 4+2 şeklindeydi. Tüm kurumlarda da bu şekilde devam edilmektedir. Ancak sendika olarak tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir düzenlemeden yanayız. Hiç kimseye haksızlık yapılmamalıdır. Adil olunması gerektiğini düşünüyoruz.

Sağlık çalışanları açısından sevindirici ve memnuniyet verici olan bu gelişmenin tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Talebimizi dinleyen ve yakın ilgi ve alaka göstererek derhal gereğini yapan Sayın Milletvekillerimize de teşekkür ediyorum.”

Necip TAŞKIN

#Sağlık Çalışanları Da 3+1 Düzenlemisine Alındı #4+2 Sözleşmeli Sağlık #Anadolu Sağlık Sen #Necip TAŞKIN #TMBB

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖSYM'den Üniversite Tercihleri Öncesi Önemli Uyarı
ÖSYM'den Üniversite Tercihleri Öncesi Önemli Uyarı
Paramedik Boy ve Kilo Şartı Aramayan Üniversiteler
Paramedik Boy ve Kilo Şartı Aramayan Üniversiteler