Atama Bekleyen Sağlıkçılar TBMM'de

2019 yılı 25 bin sağlık personeli alımının başlatılması için 550 bin atama bekleyen sağlıkçıyı temsilen 550 aday TBMM'de. Sağlık ataması taleplerinin yerine getirilmesi ve alımların başlaması için TBMM'de yoğun mesai yapacaklar. Kaynak: 2019 Yılı Sağlık Personeli Alımının Başlaması İçin Adaylar TBMM'de

Atama Bekleyen Sağlıkçılar TBMM'de
Atama Bekleyen Sağlıkçılar TBMM'de ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı için personel alımı kontenjanlarını açıklamıştı. Branşlar bazında alımlara dair henüz açıklama ve ilanların yayımalancağı zaman belli olmasa da 25 bin kontenjan için ilanların yayımlanması bekleniyor. 2019 yıılında 25 bin sağlık perosneli alımı yetersizliğini dile getirmek ve gündeme oturmak için adaylar TBMM'de.

Sağlık Bakanlığında atama bekleyen 550 bin lise, önlisans ve lisans mezunu sağlık personeli adayları var.

Adayları temsilen de bugün TBMM'de 550 aday tabiri caizse çıkartma yaptı. 2019 yılı sağlık atama kontenjanlarının en az 60 bine çıkarılması, adil kontenjan dağılımı ve tüm branşlara dağılım ve kontenjan verecek bir planlama yapılması için talepler TBMM'de dile getirilecek.

 

#550AtanamayanSağlıkçıMecliste hasghtag'i ile 4 Şubat 2019 itibarıyla sosyal medyada Twitter'da gündeme oturdular bile.

Adayların beklentileri ve açıklamaları şu şekildedir:

  • #550AtanamayanSağlıkçıMecliste 60 BİN ATAMA Anne sütü kadar helâldir bizlere @drfahrettinkoca
  • Bunca emekler boşa gitmemeli. Atanamayan Diplomalı sağlıkçılar olmak istemiyoruz. Bizler alanımızda çalışmak istiyoruz
  • Seçim öncesi bir atama sözü almak için, adil dağılım için, sağlıkçı mağduriyeti için #550AtanamayanSağlıkçıMecliste
  • Biz üzerimize düşen her şeyi yaptık ve hâlâ yapmaya devam ediyoruz. Sıra sizde güzel Atama sayıları vererek biz mesleğini seven 550 Bin SAĞLIKÇIYA en büyük iyiliği yapabilirsiniz?
  • Ağız ve Diş Sağlığı Platformu olarak Bölümümüzün sorunlarını ve Atanma talebimizi yetkililere ve kamuoyuna duyurabilmek için Ankara’dayız 550 bin kişiyi temsilen 550 arkadaşımız TBMM ' de bizde onlara buradan destek oluyoruz ve bir kez daha sesleniyoruz sağlık ataması istiyoruz beklemek istemiyoruz.

Kaynak: Mymemur

#Atama Bekleyen Sağlıkçılar #Atama Bekleyen Sağlık Personelleri #TBMM #Sağlık Personeli Atamaları #Sağlık Bakanlığı Atama #2019 Sağlık Bakanlığı Atama #Sosyal Medya #Twitter

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirenler İçin Önemli Kazanım
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirenler İçin Önemli Kazanım
2019 Yılı Haziran Dönemi İller Arası Atama/Tayin Radyoloji (Röntgen) Kadroları
2019 Yılı Haziran Dönemi İller Arası Atama/Tayin Radyoloji (Röntgen) Kadroları