Sigara İçen Sağlık Personeli Hac Organizasyonunda Görev Alamayacak!

Diyanet işleri Başkanlığı DİB tarafından 2019 yılı Hac organizasyonu kapsamında Sigara İçilmemesi Hakkında Talimatı konulu yazı yayımlayacak tüm illere gönderdi. Sigara içmeyen sağlık personelleri 2019 Hac Organizasyonuna seçilecek.

Sigara İçen Sağlık Personeli Hac Organizasyonunda Görev Alamayacak!
Sigara İçen Sağlık Personeli Hac Organizasyonunda Görev Alamayacak! ATTYİZ.BİZ.TR

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 Hac organizasyonu sağlık personeli görevlendirmeleri ile ilgili olarak çok önemli bir yazı yayımladı. Bugün itibarıyla başvuruları alınmaya başlanan Diyanet 2019 yılı Hac organizasyonu sağlık personeli görevlendirmeleri için sigara içen personeller mülakatta elenecek.

Diyanetten yapılan açıklama şu şekildedir:

Başkanlığımız hac organizasyonu ile kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın hac ibadetlerim sahih, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirebilmelerinde personelimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir Bu nedenle organizasyonumuzun her kademesinde görev yapacak personelimizin ehliyetli ve liyakatli olması Başkanlık olarak önem ve öncelik verdiğimiz hususların başında yer almaktadır

Bu önem ve önceliğimize rağmen gerek kafilelerde gerekse ekiplerde görev alan bazı personelimizin otel önlerinde ve açık alanlarda sigara içtikleri müşahede edilmiştir. Hiç şüphe yok ki, bu durum kutsal toprakların manevi atmosferine yakışmadığı gibi rehberlik yaptığımız hac yolcularımızın da örneklik ve rehberlik noktasında beklentilerine uygun düşmemektedir Uygun düşmediği için de bu konuda organizasyonumuzla hacca veya umreye giden vatandaşlarımızdan Başkanlığımıza sayısız şikâyet dilekçesi gelmiş ve hala gelmektedir.

Bu itibarla bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personel, sigara içen personele tercih edilecek, daha sonraki yıllarda da sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecektir.

Görevli Olarak Hacca Gitmek İsteyen ATT ve Paramedikler Başvuru Şartları için tıklayınız.

Konu üzerinde hassasiyetle durulmasını ve söz konusu hususun tüm personele imza karşılığında duyurulması istendi. Diyanet 2019 yılı Hac görevli başvuruları için tıklayınız.

#2019 Hac #Sağlık Personeli Hac Başvurusu #Sağlık Personeli Hac 2019 #Sigara içen Sağlık Personeli #Diyanet #Hac organizasyonu sağlık personeli görevlendirmeleri #Sigara İçilmemesi Hakkında Talimat

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirenler İçin Önemli Kazanım
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olarak Görevlendirenler İçin Önemli Kazanım
2019 Yılı Haziran Dönemi İller Arası Atama/Tayin Radyoloji (Röntgen) Kadroları
2019 Yılı Haziran Dönemi İller Arası Atama/Tayin Radyoloji (Röntgen) Kadroları