12 Bin Personel Alımı İçin Tarih Netleşti!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
12 Bin Personel Alımı İçin Tarih Netleşti!
Abone ol
12 bin sağlık personeli alımı konusunda beklenen açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımının nasıl olacağını açıkladı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün ise Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının 1-7 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacağını duyurdu. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımının detayları...

12 bin sağlık personeli alımı konusunda en fazla merak edilen detaylardan olan hangi pozisyona ne kadar kadro verileceği konusu geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile açıklığa kavuşmuştu.

Şimdi ise ÖSYM personel alımı başvuru tarihleri açıklandı.

Kadro Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında personelin il ve sağlık tesisi dağılımının yer aldığı listelerin ÖSYM Başkanlığına teslim edildiğini belirten Koca, 7 bini hemşire, 1.700'ü ebe ve 2 bin 864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak" bilgisini adaylarla paylaştı.

Duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM'nin internet adresinden takip edilebileceğini aktaran Bakan Koca, "Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak atamalarda mülakat olmayacak.

COVID-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum."ifadelerini kullandı.

Başvuru Tarihleri Açıklandı

12 bin sağlık personeli alımı konusunda son açıklama Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den geldi.

ÖSYM Başkanı Aygün, "2020-KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız.

Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2020-KPSS Ön Lisans Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday CevaplarıÖnceki Haber

2020-KPSS Ön Lisans Sınavı Cevap Kâğıtla...

Ambulans İle Otomobil ÇarpıştıSonraki Haber

Ambulans İle Otomobil Çarpıştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar