Zamlı Nöbet Ücretleri Ne Kadar Oldu ?

Sağlık kurumlarında görev yapan personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için sağlık çalışanlarına ücret ödenmektedir. Sağlık çalışanlarının 2019 Ocak ayı itibariyle alacağı Nöbet ve icap Ücretlerini sizin için hesapladık.

Zamlı Nöbet Ücretleri Ne Kadar Oldu ?
Zamlı Nöbet Ücretleri Ne Kadar Oldu ? ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Kurumlarında görev yapan personeller için memur maaş zammı ( % 10,70) sonrasında Nöbet ücreti ve icap nöbeti ücretleride zamlandı.

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için ilgili personele nöbet ücreti ödenmektedir. 

Bu ücretten yararlanabilmek için, süresinin kesintisiz 6 saatten az olmaması gerekmektedir.

İzin kullandırılmak suretiyle karşılanamayan nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir.

 

Bu ücretten sadece Damga Vergisi kesilir. (Bkz.Damga Vergisi : Her türlü sözleşmeden doğan ve devlet tarafından alınan bir vergi çeşididir.)

Ancak ayda Aile Sağlığı (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde  130  saatten fazlası için ödeme yapılmaz.

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde ve Hastanelerde çalışan Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklerde  Aylık 130 saatten fazla Nöbet Ücreti Alamazlar.

 

  • İşte Zamlı (2019-Ocak) Nöbet Ücreti Tutarları 

 #  Dini bayramlarda tutulan nöbetler için nöbet ücreti Yüzde 20 artırımlı hesaplanır. 

#Sağlık Personeli Zamlı Nöbet Ücretleri #Sağlık Personeli Nöbet Ücreti 2019 #Zamlı Nöbet Ücretleri #2019 Ocak Nöbet Ücretleri #Paramedik Nöbet Ücreti #ATT Nöbet Ücreti #2019 112 Nöbet Ücreti

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Hemşire Tatilde Boğuldu
Genç Hemşire Tatilde Boğuldu
ATT ve Ambulans Şoförü Alım İlanı
ATT ve Ambulans Şoförü Alım İlanı