Sağlıkta İşçi Alımı Paramedikleri Rencide Etti

Sağlık Bakanlığı Sürekli (Daimi) İşçi Statüsünde Personel Alımı Yapacak.Ambulans Sürücüsü için açılan 799 kadroya Paramedik Alımı Yapılacak.

Sağlıkta İşçi Alımı Paramedikleri Rencide Etti
Sağlıkta İşçi Alımı Paramedikleri Rencide Etti ATTYİZ.BİZ.TR

1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye dayanarak oluşturulan '' SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞA DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK'' kapsamında '' Sağlık Personeli'' Olarak tanımlanan '' Acil Tıp Teknikeri ( Paramedik)'' bölümü mezunlarının İş-Kur üzerinde işçi formatında ambulans sürücüsü olarak alınması bu meslek erbabını etik ve vicdani olarak üzmüştür.  


Kanunla verilen yetki ile hekim dışında ilaç uygulama yetkisi olan tek meslek olan paramediklerin 112 acil sistemine işçi şoför olarak alınması mesleğin itibarını sarmıştır.

Bu bölüm mezunlarının kadrolu memur şeklinde ekibin sorumlusu olarak ambulansta yer alması gerekirken sistemin dışına itilmesi bu bölüm mezunlarında üzüntüye neden oldu. 

Ambulans Sürücüsü olarak Atanacak 799 Paramedik Kadrosu için tıklayınız

 

İşçi paramediklerin hiçbir şekilde hastaya tıbbi müdahele yetkileri yok. En son yönetmeliklere göre arka kabinde paramedik, ambulansın sürücülüğünde ise ATT ler görevlendirilmiş, bu kapsamda personel dağılım cetvelleri oluşturulmuş Her istasyona 10 ATT'den 5'i sürücü olarak hesaplanıp ona göre kadro ihdas edilmişti.

Paramediklerde ise her istasyona 5 paramedik ihdas edilip 5'i ninde arka kabinde görev yapması amaçlanmıştı


Personel Sağlık
 

#Sağlık Bakanlığı #Ambulans Sürücüsü Alımı #Ambulans Şoförü Alımı #Paramedik Alımları #2019 Sağlık Bakanlığı Personel Alımları #799 Paramedik İlanı

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Banka Promosyonunda Türkiye Rekoru
Banka Promosyonunda Türkiye Rekoru
Ambulansı Taşıyan Çekici Kaza Yaptı
Ambulansı Taşıyan Çekici Kaza Yaptı