2019 Yılı Sağlık Personeli Atama Sayısı Hakkında Açıklama

Atama bekleyen sağlıkçıların beklediği açıklama geldi. TBMM 'ye bir ziyaret gerçekleştiren Sağlık Profesyonelleri Platformu yönetim kurulu, Sağlık bakanlığı 2019 yılı personel alımı ile ilgili aldığı bilgiyi sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyu ile paylaştı.

2019 Yılı Sağlık Personeli Atama Sayısı Hakkında Açıklama
2019 Yılı Sağlık Personeli Atama Sayısı Hakkında Açıklama ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı personel alımıhakkında son dakika gelişmesi.

Atama bekleyen sağlıkçıların beklediği açıklama geldi.

TBMM 'ye bir ziyaret gerçekleştiren Sağlık Profesyonelleri Platformu yönetim kurulu, Sağlık bakanlığı 2019 yılı personel alımı ile ilgili aldığı bilgiyi sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyu ile paylaştı. 

Platform Başkanı Aras Ali Altıntaş, Sağlık Bakanlığı komisyonu ile bir görüşme yaptı.

Söz konusu görüşmede Sağlık Komisyon başkanı Şenel Yediyıldız, Komisyon sözcüsü Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan, Komisyon üyesi Tarim eski Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba, Ak parti Komisyon üyesi Abdullah Ağralı, Ak parti Komisyon üyesi Recep Şeker 'den bilgi alındı.

Alınan bilgiler, platformun sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı.

Buna göre Sağlık Bakanlığı 2019 yılında en az 30 bin civarı personel alımı yapacak. 

 

"Ve gelelim asil konuya." diyerek açıklama yapan Altıntaş, personel alımları ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Atama bekleyen 550 bin sağlıkçının en büyük derdi atamalar ve adil dağılım konusu olduğunu 2019 da yüksek rakamlar beklediğimizi söyledik. 

Arkadaslar digerleri sayı bilgisi vermeye çekinse de Komisyon Baskani sayın Yediyıldız 2019 atamasının 2018 den fazla olacağını talebi bu şekilde yaptıklarını ve gerçekleşmesinin muhtemel olacağını belirtti. 

Yanı Şenel beye göre 2019 da 27 binden fazla atama olacak. bu haberin olumlu olduğunu fakat dağılımda da etki etmek istediğimizi açıkça belirttik. (Aralık 10 itibari ile bütçe netleşecek imzaya gelecek)"

8 BİN ALIM İÇİN MALİYE BAKANLIĞI'NA TALEP İLETİLDİ

Geçtiğimiz gün aldığımız bilgide Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı 'ndan 8 bin kamu personeli alımı için talepte bulundu.

Talep hala Maliye Bakanlığı 'nda. 

Kadro talebinin çıkmasının ardından ilk alım için ilana çıkılması bekleniyor.

(KamuBulteni)


  • ATT ve Paramedikler Kadro İstiyor başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
  • Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) 3 bin Kadro istiyor başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Aras Ali ALTINTAŞ'ın Sosyal Medya Hesabından yapmış olduğu o paylaşım ;​​
Arkadaslar merhaba

Bugün Sağlık Profesyonelleri Platformu yönetim kurulu olarak TBMM'de çeşitli görüşmeler gerçekleştirdik;

Sağlık komisyon başkanı Şenel Yediyıldız

Komisyon sözcüsü Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan

Komisyon üyesi Tarim eski Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba

Ak parti Komisyon üyesi Abdullah Ağralı

Ak parti Komisyon üyesi Recep Şeker

Ve MHP milletvekili Arzu Erdem Hanimefendi
ile görüşmeler sağladık.

Bu görüşmelerin konularını 6 ana maddede topladık ;

1- 4/B liler ile 2+4 sisteminde ilgili kadro Calismasi yok fakat ilerleyen süreçte bir iyileştirme çalışması gerçekleştirilecek bunda yetkili makam Bakanlık dendi. 4/B li arkadaşların kadro verilmezse dahi bu sisteme dahil edilmesi konusunda görüş belirttik.

2- Zimmet bekleyen arkadaşların taleplerini illettik ve bakanımızdan alınan bilginin Aralık bitmeden hepsinin tamamlanacağı olduğu belirtildi. Guvenlik soruşturmaları sürecindeki uzun surelerin yarattığı psikolojik ve mali sıkıntıları ilettik.

3- ve gelelim asil konuya. Atama bekleyen 550 bin sağlıkçının en büyük derdi atamalar ve adil dağılım konusu olduğunu 2019 da yüksek rakamlar beklediğimizi söyledik. 
Arkadaslar digerleri sayı bilgisi vermeye çekinse de Komisyon Baskani sayın Yediyıldız 2019 atamasının 2018 den fazla olacağını talebi bu şekilde yaptıklarını ve gerçekleşmesinin muhtemel olacağını belirtti. Yanı Şenel beye göre 2019 da 27 binden fazla atama olacak. bu haberin olumlu olduğunu fakat dağılımda da etki etmek istediğimizi açıkça belirttik. (Aralık 10 itibari ile bütçe netleşecek imzaya gelecek)

4- meslek tanımı olmayan Hemşire- Ebe yardımcılığı, Sağlık Yonetimi Perfuzyon SBT lerin ve diğer eksik tanımlı ile tanımı olmayan bölümlerin sorunlarını birebir ilettik ve atamalardan önce tamamlanması gerektiğini yoksa yapılacak atamalarda kadro açılmayacağını söyledik bununla ilgili komisyon olarak bakanlıkla iletişime geçileceğini ve yapılan çalışmaların hızlandırılacağı sözünü aldık. 1219 sayılı kanunun Ek 13. Maddesindeki meslek tanımlarının uluslararası standartlara kavuşturulması ve olmayan sağlık meslek tanımlarının eklenmesi çalışması yapılması konusunda bütün görüşmelerimizde destek aldık.

5- 3600 ek gösterge konusunu dike getirdik eski Bakanımız söz verildiyse mutlaka yapılır dedi ve sürecin zaman alabileceğini belirtti

6- Sn Demircan' in bakanlık sürecinde dile getirdiği "19 bin sağlık isçisi yıl sonuna kadar alınacak" sözünü hatırlattık. Bunun mutlaka yapılacağını bütçe ve maliyede sıkıntı nedeni ile uzadığını yakın süreçte tamamlanacağını belirtti.

Arkadaslar görüşmelerin ana konuları ve özetleri bunlardır. İlerleyen süreçte Sn. Arzu Erdem ile birlikte çalışmalar yapacağız ve görüşmelerin tamamının tekrarını yine ilerleyen süreçte gerçekleştireceğiz.

Öte yandan bütün gorusmeleri gerçekleştirdiğimiz vekillerimiz bakan ve komisyon üyelerimizi 11 Ocak “Türkiye Sağlıkçılar Günü” programımıza davet ettik ve tamamına yakınının aksi bir durum olmazsa katılım sözünü aldık.

Bilginize.

Aras Ali Altıntaş 
SPP Bask. Yard. 
Saha Koor.


 

#2019 Sağlık Personeli Alımı #Sağlık Bakanlığı 2019 Alımları #Atama Bekleyen Sağlıkçılar #Sağlık Profesyonelleri Platformu #Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Personel Alımı #Sağlık Bakanlığı #Aras Ali Altıntaş #TBMM #Sağlık Komisyonu #sağlık

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 2'si çocuk 6 yaralı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 2'si çocuk 6 yaralı
Ambulans şoförü kalbine yenik düştü
Ambulans şoförü kalbine yenik düştü