Kamu Görevlilerine Ek Zam Verilebilir mi ?

Eylül ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından tüm sendikalar memurlara ek zam konusunda hemfikir oldu. Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan da kamu görevlilerine ek zammı gündemden düşürmedi.

Kamu Görevlilerine Ek Zam Verilebilir mi ?
Kamu Görevlilerine Ek Zam Verilebilir mi ? ATTYİZ.BİZ.TR

Ekonomik gelişmeler ve enflasyon rakamlarını da değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan tüm kamu görevlileri için ek zam talebinin derhal karşılık bulması gerektiğini belirtti.

Genel Sekreter Geylan, TÜİK enflasyon verilerinin açıklanması ve son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında kamu görevlileri ve emeklilerin yine ve bir kez daha kaybettikleri gözler önüne serildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada toplu sözleşme görüşmelerinde talimatla yüzde 3, 5’e imza atan beceri ve öngörüden yoksun olan zihniyet yüzünden memurlar için ilk kez maaş zammının 3,5 katı enflasyon farkı alınacak.

Masada tarihi başarı diyenlerin nasıl bir tarihi başarıya imza attıkları ortada olduğu eleştirisini sözlerine ekledi.

 

Son zamanlarda yaşanan bu ekonomik gelişmeler karşısında Türkiye Kamu-Sen olarak gündeme taşınan memurlara EK ZAM talebinin bir an önce karşılık bulmalı ve kamu görevlilerinin ve emeklilerin kayıpları telafi edilmelidir denildi.

Verilecek ek zammın aynı zamanda ekonomiye de dolaylı yollardan katkı sağlayacağı unutulmaması gerektiğini belirten Geylan, ek zam konusunda bir an önce adımlar atılmalı, geciktirilmeden hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Kamu Görevlilerine Ek Zam Verilebilir mi?

#Kamu Görevlilerine Ek Zam Verilebilir mi #Memurlara Ek Zam #2019 Memur Maaşları #2019 ATT Maaş #2019 Paramedik Maaş #Türkiye Kamu-Sen #TÜİK #Enflasyon
detay2
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...
Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...
112 Acil Servise 'Hangi partiye oy vermemi istersiniz?' Sorusu
112 Acil Servise 'Hangi partiye oy vermemi istersiniz?' Sorusu