TAPDER'den Ambulans Kazaları Önleme Çalıştayı Önerisi

Acil Sağlık Hizmetleri sunumunda tüm meslektaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadır.Konu ,insan hayatı ve acil müdahale olunca her zaman Stabil şartlar altında çalışmak mümkün olmamaktadır.

TAPDER'den Ambulans Kazaları Önleme Çalıştayı Önerisi
TAPDER'den Ambulans Kazaları Önleme Çalıştayı Önerisi ATTYİZ.BİZ.TR

Acil Sağlık Hizmetleri sunumunda tüm meslektaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadır.Konu ,insan hayatı ve acil müdahale olunca her zaman Stabil şartlar altında çalışmak mümkün olmamaktadır.

Bu hizmetin sunumunda önemli olan ortak akıl çerçevesinde meslek örgütleri, STK’lar ve Bakanlığımızın ilgili görevlileri ile fikir alışverişinde bulunarak en iyi hizmet sunumunu ortaya çıkartabilmek açısından faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Ambulans kazaları dernek olarak önemle üzerinde durduğumuz mesleki konularımızın başında gelen durumlardandır.

T.C. Sağlık Bakanlığımızın destekleri ile Kasım 2016 Antalya’da geniş bir katılımla düzenlemiş olduğumuz Acil Sağlık Hizmetleri Çalıştayında ilk sırada görüşülen konu ambulans kazalarının önlenmesi olmuştur ve çözüm önerilerinden oluşan sonuç raporu bakanlığımız ile paylaşılmıştır.

Son olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yayınlanan ‘Ambulans Kazalarının Önlenmesi’ ile ilgili yazısı yayınlanmıştır. Bu yazı ile alakalı meslektaşlarımızdan geri dönüşler almaktayız. 16 Maddeden oluşan bu yazıda son zamanlarda artış gösteren ambulans kazalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. 

Genel Müdürlüğümüzün,çalışanları düşünerek geliştirdiği bu önlemleri ,bizleri korumak ve hizmetin kalitesini arttırmak açısından olumlu karşılamaktayız. 16 Maddelik bu yazıdaki 4-6-9-11. maddeleri personel ve hasta mağduriyeti oluşturacaktır.

16 Maddelik yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Sahadaki meslektaşlarımızdan aldığımız geri dönüşlerde personelde moral motivasyon özgüven kaybı ve cezai yaptırım uygulanabileceğinden dolayı tedirginliğe sebebiyet vermiştir

Genellikle illerde tecrübeli ve ASTE eğitimlerini başarıyla tamamlayan sürücü meslektaşlarımız yıllar içerisinde tecrübeli hale gelmişlerdir. 

Özellikle 9. Maddedeki cezai yaptırım sebebiyle sürücülük görevini bırakmanın yollarını arayacaklar, bundan dolayı daha az tecrübeli meslektaşlarımız ambulans kullanmaya başlayacaktır.

Bu da ilerleyen süreçte ambulans kazalarının daha da artmasına sebebiyet verebilicektir.

Söz konusu madde ambulans kaskolarının tüm ambulans ekipmanlarını kapsayacak şekilde yapılması gerekliliğini bir kez daha gündeme taşımıştır. Personel mağduriyeti oluşturmadan ambulans kazalarındaki alınabilecek önlemlere katkıda bulunmak çözüm önerileri ile standartlarımızı tartışarak daha kaliteli hizmet sunumu için bir çağrıda bulunmak istiyoruz.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz öncülüğünde meslek dernekleri ve sendika temsilcileri ile birlikte “Ambulans Kazaları Önleme Çalıştayı” düzenlenmesini talep ediyoruz.


Bir elin nesi var iki elin sesi var, Umut ederiz ki bu talebimiz gerekli karşılığı bulacaktır ve ortak akıl ile verimli bir çalıştay gerçekleşecektir.

Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER)

#Ambulans Kazalarının Önlenmesi #TAPDER #Acil Sağlık Hizmetleri

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2018-08-05 Bunu hazirlayanlar 112 de çalışmadığı gibi bakanlikta da calismiyorlar galiba. Bakanligin performans kartlarından haberi yok eee şimdi nasil kentsel kirsal ulaşım saglayacagiz.10 dk ulasmazsan sorun grc kaldin dayagi bonus u
A.Ates     2018-08-05 Ambulans kazalarının önlenmesiyle ilgili gelen yazının Personelin başını ağrıtacağı kesin,sağlık çalışanına yapılan şiddet henüz önlenemezken daha da artacağı kanaatindeyim.peki çalışana şiddet artarsa bunun vebalini kim çekecek.ayrıca şoför arkadaşlara uygulanacak yaptırımlar kabul edilemez.Asgari ücretle çalışan Ambulans şoförlerinin vay haline.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Memuru Av Tüfeği ile İntihar Etti
Sağlık Memuru Av Tüfeği ile İntihar Etti
Hastane Öncesi Kardiyak Arrestlerde Resüsitasyonu Sonlandırma
Hastane Öncesi Kardiyak Arrestlerde Resüsitasyonu Sonlandırma