Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Duyurusu Yayımladı

2018 yılı Sağlık Bakanlığı 663-45/a sözleşmeli sağlık personelinin eş durumu nedeniyle yer değişikliği kurası duyurusu yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Duyurusu Yayımladı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Duyurusu Yayımladı ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığına bağlı hizmet birimlerinde 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği başvuruları, Bakanlık Makamının 10 Temmuz 2018 tarihli ve 4796 sayılı Onayı ile yürürlüğe konulan 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A Maddesine Tabi Sözleşmeli Sağlık Personelinin Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmesine İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde 01 – 08 Ağustos 2018 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

2018 yılı 663-45/a sözleşmeli sağlık personelinin eş durumu nedeniyle yer değişikliği başvuru ve kura takvimi;

1 Ağustos 2018 Çarşamba- 8 Ağustos 2018 Çarşamba Saat 18:00 a kadar P.B.S. üzerinden eş durumu nedeniyle yer değişikliği başvurularının yapılması olarak belirtildi.

13 Ağustos 2018 Pazartesi Saat 18:00 a kadar Başvuru evrakının Bakanlığımıza son teslim tarihi olarak belirtildi.

29 Ağustos 2018 Çarşamba Başvuru sonuçlarının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ilan edilmesi olarak belirtildi.

4 Eylül 2018 Salı KURA çekilecektir.  Kura yeri ve saati Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ilan edilecektir.

 

Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının dağılımını gösterir liste yukarıda belirtilen internet adresinde ilan edilmiş olup aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği talebi uygun olanlar, ilan edilen aynı unvanlı boş pozisyon sayısını aşmayacak şekilde talep ettikleri ilin boş pozisyonlarından birine noter tarafından kura ile yerleştirilecektir.

Bu kuraya başvuruda bulunan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazereti nedeniyle yer değişikliği için; bulunduğu ilde bir yıl görev yapmış olması, eşinin görev yaptığı ilde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon ilan edilmiş olması, eşinin Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşu personeli olması veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olması şarttır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B  fıkrasına göre çalışanlar bu kuraya başvuramayacaktır! Bu çerçevede; 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında bulunduğu ilde bir yıl görev yapmış sözleşmeli sağlık personelinden, eşinin;

Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşu personeli olduğunu, 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olduğunu ve ilgili mevzuatı gereği yer değiştirmesinin mümkün olmadığını veya görev yaptığı kurumun başka yerde teşkilatının bulunmadığını,

İlgili mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tâbi ve kadrolu personel olarak Türk silahlı kuvvetlerinde veya mülki idare amirliği, milli istihbarat, emniyet hizmetleri, jandarma hizmetleri, sahil güvenlik hizmetleri sınıflarından birinde görev yaptığını veya hâkim ya da savcı olduğunu,

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olduğunu ve eşinin görev yerine ilişkin dolu/boş kadro ve pozisyon sayısını, belgelendirenler, eşinin görev yaptığı ildeki aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyona yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

Bu kuraya başvuracak olanların hizmet süresinin hesabında, 14 Eylül 2018 tarihi itibariyle bir yıl çalışma esas alınacak, hizmet sözleşmesinin 8 inci maddesindeki izin süreleri ile hafta sonu ve resmi tatil günleri çalışılmış sayılacaktır.

Bu kuraya başvuranların, (Ek–1) formda sayılan belgeleri, ilgili birim amirine imzalattığı PBS başvuru formuna ekleyerek, 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Biriminde (T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cadde No: 9 06800 Çankaya/ANKARA) olacak şekilde APS veya özel kargo ile göndermesi ya da elden teslim etmesi gerekmektedir. (Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edeceklerdir). Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığı’na ait değildir.

PBS üzerinden kesinleştirilmeyen, PBS üzerinden kesinleştirildiği halde süresi içinde Bakanlığa intikal etmeyen, başvuru sahibinin veya ilgili birim amirinin imzası bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular, anılan mevzuata göre incelenecek, talebi uygun olanların listesi, uygun olmayanların gerekçesiyle birlikte listesi, kura tarihi ve diğer hususlar 29 Ağustos 2018 Çarşamba günü Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ilan edilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları iptal edilecektir. Sehven kuraya dâhil edilen ve kura sonucunda yerleştirilenlerin atamaları yapılmayacak olup yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Ayrıca bu kişiler hakkında, 26 Eylül 2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Başvuruların Bakanlığımıza ulaşıp ulaşmadığı PBS üzerinden takip edilecektir.

#Sağlık Bakanlığı #Sözleşmeli Personel #Nakil #Başvuru #Eş Durumu Nakil #Yer Değişikliği #Sağlık Personelinin Aile Birliği #Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Memuru Av Tüfeği ile İntihar Etti
Sağlık Memuru Av Tüfeği ile İntihar Etti
Hastane Öncesi Kardiyak Arrestlerde Resüsitasyonu Sonlandırma
Hastane Öncesi Kardiyak Arrestlerde Resüsitasyonu Sonlandırma