112 Ambulansları Elektronik Vaka Sistemine (EVS) Geçiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Proje ile 112 Acil Yardım Ambulanslarında Dijital Dönüşüm başladı.EVS adlı proje ile Ambulanlara uzaktan izlenebilir Kamera sistemi ve Tablet uygulaması entegre edilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Proje ile 112 Acil Yardım Ambulanslarında Dijital Dönüşüm başladı.

EVS adlı proje ile Ambulanlara uzaktan izlenebilir Kamera sistemi ve Tablet uygulaması entegre edilecek.

Kamera Montajı ve Tablet Dağıtımlarına Başlandı

Acil Sağlık Otomasyon Sistemi (ASOS) entegre edilecek sistem ile  verilerin daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde aktarılması sağlanacak.Ayrıca her Ambulansa daha önceden Kurumun almış olduğu veya Bakanlık tarafından gönderilen Araç Kameraları gerek görüntü çözünürlüğü gerekse de kısa süreli kayıt yapmalarından dolayı bazen kamera kayıtlarında sorunlar yaşanabiliyordu yeni sistem ile birlikte 112 Acil Yardım Ambulanslarında Dijital Araç Kamera Sistemi de eklenecek. 

Şuan araçların montaj işleminin başladığı ve kısa sürede tüm Ambulanslarda uygulanmaya başlayacağı belirtildi.

     Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığı ekiplerince geliştirilen Elektronik Vaka Sistemi (Tablet) Projesi ile birlikte, acil sağlık hizmetine ihtiyacı olan vatandaşlarımız tarafından acil çağrı merkezlerimize yapılan çağrılar, herhangi bir iletişim aracına gerek kalmaksızın dijital ortamda ekiplerimize aktarılmaktadır. 

     Vaka atanan ekibi sesli ve görsel olarak uyaran sistem sayesinde, Komuta Kontrol Merkezi tarafından girilen adrese, navigasyon özelliği ile en hızlı ulaşım güzergâhı otomatik olarak gelmektedir.

Acil Sağlık hizmeti sunulan vatandaşlarımızın kimlik ve tıbbi bilgileri tablet aracılığı ile Acil Sağlık Otomasyon Sistemi’ne gönderilmekte ve nakil için kişinin tedavi ihtiyacına en uygun sağlık kuruluşu ambulans ekibine önerilmektedir. Böylece acil sağlık hizmetine ihtiyacı olan vatandaşlarımızın en kısa sürede hizmete erişimi sağlanmaktadır. 

#EVS #112Acil

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2022 Temmuz Zamlı Yemek (Tayın Bedeli) Tutarları GüncellendiÖnceki Haber

2022 Temmuz Zamlı Yemek (Tayın Bedeli) T...

Acil Tıp Teknisyeni Kansere Yenik DüştüSonraki Haber

Acil Tıp Teknisyeni Kansere Yenik Düştü

Haber Yorumları

 • s07-07-2022 01:04

  çok güzel düşünülmüş emek verilmiş bir proje ama bizim gibi topluma bence 1 değil 2 gömlek fazla.Benim hastama bakmadı telefon/tablet ile oynadı şikayetleri başlar bu kez de sabim e cimer e. bununla kalsa iyi Allah korusun belki şiddet bile olur diye düşünüyorum

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar