UMKE Ekibi Göz Kamaştırdı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) ekibi, kayalıklar arasında kalan yaralı vatandaşı ip yardımıyla aşağıya indirirken yaptığı müdahaleyle zoru başardı.

UMKE Ekibi Göz Kamaştırdı
UMKE Ekibi Göz Kamaştırdı ATTYİZ.BİZ.TR

Konya UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) ekibi olası olaylarda yaşanabilecek her türlü olumsuzluklarla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini yaptığı tatbikatla bir kez daha ispatladı.

Konya UMKE ekibi belli periyodlarda gerçekleştirdiği birbirinden önemli tatbikatlarla her zaman hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.

Konya’nın Beyşehir ilçesi iskele mevkiinde 6-7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen tatbikat yürek hoplattı.

Dağda sert kayalıklar arasında düşerek yaralanan ve mahsur kalan iki vatandaşı kurtarma hikayesinin canlandırıldığı, tatbikatta AFAD, Karaman ve Aksaray UMKE ekipleri de yer aldı.

Kayalıklar arasından alınan yaralı vatandaşlar ip yardımıyla aşağıya indirilerek ambulans ile hastaneye nakledildi.

İp yardımıyla aşağıya indirilirken vatandaşa müdahale yapılması ise tatbikatın en zor hareketlerinden biri olarak değerlendirildi.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Ahmet Ergin, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Gökhan Arıcan, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mustafa Alper Çelikdelen, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Aslanlar, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Erkan Aşık ve Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Sıtkı Küçükbuzcu’nun, baştan sona izlediği kamp çeşitli yarışmalar ve ödül töreniyle sona erdi. (Konya İSM)

#Konya #UMKE #Ulusal Medikal Kurtarma #Tatbikat #Beyşehir #İl Sağlık Müdürlüğü #Acil Sağlık Hizmetleri #112 #Ambulans Servisi #Devlet Hastanesi #Personel ve Destek Hizmetleri
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Çalışanlarına Şiddetin Önlenmesi İçin Yeni Düzenleme Meclis'ten Geçti
Sağlık Çalışanlarına Şiddetin Önlenmesi İçin Yeni Düzenleme Meclis'ten Geçti
Ek Zam Zaruridir, Kamu Çalışanları Rahat Bir Nefes Almalıdır.
Ek Zam Zaruridir, Kamu Çalışanları Rahat Bir Nefes Almalıdır.