Memur ve Emeklinin Temmuz 2018 Zam Oranı Belli Oldu

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin 2018 Temmuz ayı enflasyon farkı belli oldu. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre memur ve emeklisinin temmuz maaşına toplam 8,67 oranında zam yapılacak.

Memur ve Emeklinin Temmuz 2018 Zam Oranı Belli Oldu
Memur ve Emeklinin Temmuz 2018 Zam Oranı Belli Oldu ATTYİZ.BİZ.TR

Haziran ayı enflasyon rakamları sonunda açıklandı. Milyonlarca memur ve emeklilerinin beklediği Temmuz 2018 zammı bugün belli oldu. TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerine göre memur ve emeklisine 8,67 oranında zam yapılacak. Bağ-kur emeklisinin temmuz ayı zam oranı 9,17 olarak gerçekleşecek. 

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla milyonlarca memur ve emeklinin zam oranı da belli oldu. Ocak ayında yüzde 4 toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı alan memur ve emeklisi, Temmuz ayında yüzde 3.5 zam alacaktı. Şimdi yüzde 5,67 oranında enflasyon farkı alacak.

2018 Temmuz maaş zammı oranı

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, 2018 yılının ilk altı aylık dönemine ilişkin enflasyon (TÜFE) artış oranının %4’ten fazla çıkan kısmı 1 Temmuz 2018 tarihi itibariyle yapılacak %3,5 oranındaki maaş zammına eklenecek.

Bugün açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre, altı aylık enflasyon artışı %9.17 olarak gerçekleştiğinden, %4’ten fazla çıkan %5.17 lik kısım maaşlara enflasyon farkı artışı olarak yansıyacak

  • Böylelikle, 1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli maaş zammı oranı %3,5+ %5.17 = %8.67 olacak.
#Temmuz #Enflasyon #Memur #Emekli #Maaş #Zamlı Maaşlar
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Çalışanlarına Şiddetin Önlenmesi İçin Yeni Düzenleme Meclis'ten Geçti
Sağlık Çalışanlarına Şiddetin Önlenmesi İçin Yeni Düzenleme Meclis'ten Geçti
Ek Zam Zaruridir, Kamu Çalışanları Rahat Bir Nefes Almalıdır.
Ek Zam Zaruridir, Kamu Çalışanları Rahat Bir Nefes Almalıdır.