Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Nöbet Ücretleri Ne Kadar?Nasıl Hesaplanır?2018 Bayram Nöbeti Ücreti

Ramazan Bayramında Çalışanlan sağlık personeline Nöbet Ücreti Yüzde 20 Artırımlı Ödenir. Ramazan Bayramı tatili 3.5 gün oldu. Yani sağlık çalışanlarının 3.5 günlük bayram süresi boyunca nöbet ücretleri %20 artırımlı ödenecek. Sağlık personelinin ramazan bayramındaki nöbet ücretlerini, %20 artırımlı olarak sizin için hesapladık

Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Nöbet Ücretleri Ne Kadar?Nasıl Hesaplanır?2018 Bayram Nöbeti Ücreti
Bayramda Nöbet Tutan Sağlıkçıların Nöbet Ücretleri Ne Kadar?Nasıl Hesaplanır?2018 Bayram Nöbeti Ücreti ATTYİZ.BİZ.TR

Kamu görevlilerine, çalıştıkları sağlık kurumlarında tuttukları nöbet ve/veya icap nöbeti görevlerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısımları karşılığında nöbet ücreti ve/veya icap nöbeti ücreti ödenmektedir.

Nöbet ve icap nöbeti miktarları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen nöbet göstergesi rakamlarının aylık katsayısı ile çarpımı suretiyle hesaplanmakta olup, bu ücretlerden sadece damga vergisi kesintisi yapılmaktadır.

Nöbet ücreti

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde haftalık çalışma süresi dışında normal, acil veya branş nöbeti tutan personele, tuttukları nöbetin izinle karşılanmayan kısmının her 1 saati karşılığında, ilgili personel hakkında geçerli olan nöbet göstergesi rakamının aylık katsayısıyla çarpımı suretiyle bulunan tutarda “Nöbeti Ücreti” ödenebiliyor.

Ayrıca, üniversitelerin yataklı tedavi kurumlarında tıpta uzmanlık öğrenimi yapanlar ile yataklı tedavi kurumlarında çalışan ve tıpta ve diş tabipliğinde yabancı uyruklu kontenjanında uzmanlık eğitimi yapmakta olanlar da nöbet ücreti uygulamasından yararlanabiliyor.

Nöbet ücreti; yoğun bakım, acil servis, diyaliz ve ameliyathane hizmetleri ile 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan nöbetler karşılığında %50 artırımlı ödenirken, dini bayram günlerinde tutulan nöbetler için ise %20 artırımlı hesaplanıyor.

Nöbet ücreti ödenebilmesi için kesintisiz en az 6 saat nöbet tutulması gerekmekte olup, aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde görev yapanlara ayda en çok 60 saat karşılığında, diğer yerlerde görev yapanlara ise ayda en çok 130 saat karşılığında nöbet ücreti ödenebiliyor.

Aşağıdaki tabloda 2018 yılının ilk 6 aylık döneminde sağlık personeline ödenecek nöbet ücretleri yer almaktadır. Tabloda yer alan ücretler 1 saatlik net nöbet ücretidir.

Unvan

Normal Nöbet Ücreti

 

Acil Servis,

Ameliyathane,

112 Acil Servis,

Yoğun Bakım,

Diyaliz
(%50 artırımlı)

Dini Bayram Günleri

(Normal Nöbet Ücreti)

Dini Bayram Günleri

(Artırımlı Nöbet Ücreti)

 Eğitim görevlisi, başasistan, uzman tabip

16,16-TL

24,23-TL

19,39-TL

27,47-TL

Pratisyen Tabip

14,54-TL

21,81-TL

17,46-TL

24,72-TL

Diş tabibi ve eczacılar

12,93-TL

19,39-TL

15,51-TL

21,97-TL

** Mesleki Yüksek Öğrenim Görmüş Sağlık Personeli

9,70-TL

14,54-TL

11,63-TL

16,48-TL

* Lise dengi mesleki öğrenim görmüş sağlık personeli

8,08-TL

12,12-TL

9,70-TL

13,73-TL

Diğer Personel

5,92-TL

8,89-TL

7,11-TL

10,07-TL


* Buna göre Bayramda 24 Saat Nöbet Tutan bir ATT (Lise dengi mesleki öğrenim görmüş sağlık personeli) =330,00 TL Nöbet ücreti alacak.

* * Buna göre Bayramda 24 Saat Nöbet Tutan bir Paramedik  (Mesleki Yüksek Öğrenim Görmüş Sağlık Personeli) =396,00 TL Nöbet ücreti alacak.

#2018 Nöbet Ücretleri #Bayram Nöbet Ücreti #ATT Nöbet Ücreti #Paramedik Nöbet Ücreti #112 Nöbet Ücretleri #Dini Bayram Nöbet #Acil Servis #657 #Devlet Memurları Kanunu

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaralı doktor şikayetçi olmayınca hemşire eşi serbest bırakıldı
Yaralı doktor şikayetçi olmayınca hemşire eşi serbest bırakıldı
Hemşire eşi tarafından bıçaklanan doktor ağır yaralandı
Hemşire eşi tarafından bıçaklanan doktor ağır yaralandı