Toprakkale'ye 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu

Toprakkale'ye 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu
Toprakkale'ye 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ATTYİZ.BİZ.TR

OSMANİYE'nin Toprakkale İlçesinde, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Lalegölü Sağlık Evi törenle hizmete açıldı.


Açılış konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Türkiye'de 50 bin nüfusa 1 istasyon planlanmakta iken Osmaniye'de 20 bin nüfusa 1 istasyon düştüğünü ifade ederek, "Bu İstasyonun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İstasyonun hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Vali Ömer Faruk Coşkun ise Osmaniye ili olarak acil sağlık hizmetleri bakımından Türkiye genelinde, performans açısından ilk 10 il arasında olunduğunu belirterek şöyle devam etti: "İnşallah bu hizmetler katlanarak devam edecek, bundan sonraki süreçte vatandaşımıza en seri şekilde ulaşılıp, onların rahat bir şekilde sağlık teşkilatlarına ulaştırılması yönünde büyük bir ivme kazanacaktır.

Bu istasyonun yapılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun."
Konuşmaların ardından Toprakkale 1 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları tarafından yapıldı.

Vali Coşkun, açılışın ardından hizmet binasını gezerek bilgi aldı ve ambulanslarda incelemelerde bulundu.


 

LALEGÖLÜ SAĞLIK EVİ’NİN AÇILDI


Vali Ömer Faruk Coşkun ile Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, Toprakkale 1 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılışının ardından, Lalegölü Sağlık Evi’nin açılışını da gerçekleştirdi. 

Açılış sonrasında Vali Coşkun, hizmet binasını gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, ardından Lalegölü İlkokulu ve Ortaokulunu da ziyaret edildi.

#Osmaniye #Toprakkale #112 #Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu #ASHİ #İl Sağlık Müdürü #Hasan Öznavruz #Vali #Faruk Coşkun #Dr. Suat Önal #Mücahit Durmuşoğlu #112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu
detay2
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...
Sözün bittiği yer... Sağlık meslek lisesi öğrencisi bile bunu yaparsa...
112 Acil Servise 'Hangi partiye oy vermemi istersiniz?' Sorusu
112 Acil Servise 'Hangi partiye oy vermemi istersiniz?' Sorusu