istanbul escort

KPSS 2018/5 Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Tercihleri Başladı!

ağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bünyesine merkezi tercih ile 9 bin kişi almıştı ve son yapılan duyuruya göre 18 bin memur alımı daha yapılacak. Alımlar Merkezi Tercih ile KPSS 2018/5 kılavuzu ile yapılacak ve tercih işlemleri bugün 10:00 itibari ile başladı. İşte detaylar.

KPSS 2018/5 Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Tercihleri Başladı!
KPSS 2018/5 Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Tercihleri Başladı! ATTYİZ.BİZ.TR

Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için Merkezi Yerleştirme ile 9 bin memur alımı yapılmıştı. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı 18 bin memur alımı daha yapacağını belirtmişti.

Geçtiğimiz gün ÖSYM ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı Merkezi Yerleştirme ile KPSS 2018/5 tercih kılavuzu ile bünyesine 18 bin kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtmişti.

Adaylar ÖSYM KPSS 2018/5 Tercih kılavuzu başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler.

Buna göre Sağlık Bakanlığı bünyesine istihdam etmek amaçlı sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin B fıkrası ile 663 kanunun hükümlerinn 45/A maddesi kapsamında 18 bin memur alımı gerçekleştirecek.

Tercih işlemleri sırasında adayların ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2016 yılı Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezınları için KPSSP93 ve Lisana mezunları için KPSSP3 puan türünden puanları esas alınacaktır.


>> KPSS 2018/5 ALIMLARI İLE İLGİLİ TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ 


 

TERCİHLER BAŞLADI!

Adaylar tercihlerine bugün ( 04 Haziran 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre tercih işlemleri en geç 11 HAziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. Tercih işlemleri, ÖSYM 'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Buna göre adaylar https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. Bunun dışında ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılan tercihler kabul edilmeyecektir.


>> TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ 


TERCİH ÜCRETİ:

Adaylar tercih yapabilmeleri için belirtilen tercih ücretini ödemeleri gerekmektedir. Tercih ücreti olarak 15 TL lik tutar ÖSYM nin belirttiği şekilde ödenmesi gerekmeketdir.

#Sağlık Bakanlığı #KPSS #2018/5 #Tercih İşlemleri #657 #Devlet Memurları Kanunu #ÖSYM #Devlet Personel Başkanlığı #KPSSP93 #ÖSYM
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herkesin Asli Görevinde Çalıştırılması Kararını Destekliyoruz
Herkesin Asli Görevinde Çalıştırılması Kararını Destekliyoruz
Yürek burkan an! Çocuğu yanı başına geldi ve...
Yürek burkan an! Çocuğu yanı başına geldi ve...