Advert

2018/4 ile Yerleşen 8999 Sağlık Personeli Güvenlik Soruşturma Sonucunu Bekliyor

2018 yılının Sağlıkta ilk merkezi yerleştirmesi ile 8999 adet kamu personeli alımı oldu. Atamaların yapılmasının ardından güvenlik soruşturması beklenmeye başladı.

2018/4 ile Yerleşen 8999 Sağlık Personeli Güvenlik Soruşturma Sonucunu Bekliyor
2018/4 ile Yerleşen 8999 Sağlık Personeli Güvenlik Soruşturma Sonucunu Bekliyor ATTYİZ.BİZ.TR

KPSS 2018/4 Sağlık Bakanlığı 9 bin kamu personeli alımında yerleşen 8999 kamu personeli, güvenlik soruşturmasını beklemeye başladı.

Nisan ayı sonunda sonuçları açıklanan KPSS 2018/4 merkezi yerleştirmelerinde 8999 adet kamu personelinin yerleştirmesi yapılmıştı Yerleşen binlerce aday, geçtiğimiz hafta güvenlik soruşturması ile diğer devrakları teslim etti ve soruşturmanın bitmesini beklemeye başladı.

4 Mayıs günü sona eren başvuruların ardından adaylar bekleyişi devam ederken Kpsscafe.com.tr olarak İçişleri Bakanığına bir hatırlatmada bulunuyoruz.

BAKAN SOYLU 10 GÜNDE TAMAMLIYORUZ DEMİŞTİ

2017 yılında 15 Kasım'da TBMM'de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik soruşturması e arşiv araştırmasında yeni bir döneme girdiklerini, bundan sonra soruşturmaları 10 gün içinde tamamlayacaklarını açıkladı.

Bakan Soylu'nun bu açıklamasına baktığımızda  4 Mayıs tarihinde evrak tesliminin bitmesi ile sürecin 7 Mayıs'ta başlayacağı öngörülmekte. Buna bağlı olarak önümüzdeki günlerde soruşturmaların tamamlanıp Sağlık Bakanlığına iletilmesi bekleniyor.

ADAYLAR YETERİ KADAR BEKLEDİ

Geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana Sağlık bakanlığı hiç alım yapmadı. 10 ay ilan bekleyen adaylar  daha fazla bekletilmemeli ve soruşturmalar bir an önce nihayete erdirilmelidir.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

#KPSS #2018/4 #Sağlık Bakanlığı #TBMM #Güvenlik Soruşturması #İçişleri Bakanı #Süleyman Soylu
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis memuru, öz kızına cinsel istismardan tutuklandı!
Polis memuru, öz kızına cinsel istismardan tutuklandı!
2018 Temmuz Dönemi İller Arası Tayin Başvuru Sonuçları (Hemşire Listesi)
2018 Temmuz Dönemi İller Arası Tayin Başvuru Sonuçları (Hemşire Listesi)