Ambulans çıkışına park eden otomobil yüzünden çıkamadı

Denizli Devlet Hastanesi’nde bu sabah pes dedirtecek bir olay yaşandı. Ambulans çıkışına park edilen araç nedeniyle ambulans çıkış yapamadı.

Ambulans çıkışına park eden otomobil yüzünden çıkamadı
Ambulans çıkışına park eden otomobil yüzünden çıkamadı ATTYİZ.BİZ.TR

Olay bu sabah Denizli Devlet Hastanesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir sürücü otomobilini ambulans çıkışının önüne park etmiş şekilde bıraktı.

Ne zaman bıraktığı bilinmeyen otomobilin sahibine ulaşılmaya çalışıldı. 112 Acil Servis ambulansı görev için çıkmak için hareket etek istedi ama çıkış bariyerinin önüne park edilmiş araç nedeniyle çıkamadı.

Araç sürücüsüne ulaşılmaya çalışıldı.

Bir türlü ulaşılamayan sürücü yüzünden ambulans beklemek zorunda kaldı.  Hastane güvenliklerinin anons yapmasına rağmen ulaşılamayan sürücüyü daha sonra polis ekiplerine bilgi verilmesi ile araç sahibine ulaşıldı.

Bir süre sonra çıkıp gelen araç sürücüsü otomobili çekince ambulans çıkış yapabildi.

 

Hastane güvenliğinden bir görevli, bu durumla sürekli karşılaşıyoruz. Tarafımızdan cezai işlem yapılamadığı gibi, araca dokunamıyoruz bile, bu yüzden en son çare polis ekiplerine haber veriyoruz.

Bu şekilde sorunu çözmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmaları özellikle hayat memat meselesi olan hastanelerde daha dikkatli davranmalarını ümit ediyoruz” dedi.

Olaya şahit olan Ahmet A. isimli bir vatandaş olay anını fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. Paylaşımın altına vatandaşlar tarafında otomobil sürücüsüne tepki yağdı.

Haberin tam metni için » denizli20haber.com

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER
#Denizli #Devlet Hastanesi #112 #Acil Servis #Ambulans
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı