Cumhurbaşkanı'nın 'Yiğit' dediği ambulans şoförü yılın sağlık çalışanı seçildi

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde ambulansın giremediği yol nedeniyle engelli bir vatandaşı sırtında evine kadar taşıyan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da 'Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var' dediği ambulans şoförü Çetin Karamanlar'a yılın sağlık çalışanı ödülü verildi.

Cumhurbaşkanı'nın 'Yiğit' dediği ambulans şoförü yılın sağlık çalışanı seçildi
Cumhurbaşkanı'nın 'Yiğit' dediği ambulans şoförü yılın sağlık çalışanı seçildi ATTYİZ.BİZ.TR

YILIN SAĞLIK PERSONELİ ÖDÜLÜ

Antalya'da düzenlenen 4. Sağlık Yönetimi Kongresi ödül töreninde yılın sağlık personeli ödülü Sağlık-Sen Saruhanlı İlçe Temsilcisi olan ambulans şoförü Çetin Karamanlar'a takdim edildi.

Çetin Karamanlar, "Bu ödülü kendi adıma değil tüm Türkiye'de gece gündüz, kar, yağmur, çamur demeden vefakarca 112 istasyonlarında zor şartlar altında çalışan sağlık personelleri adını alıyorum.

Çünkü biz sağlık çalışanları olarak bu tür olaylarla hemen hemen her gün karşılaşıyoruz.

Tabii ki bu şansın binlerce arkadaşımın yanında bana gülmesi Saruhanlı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi adına bana gurur veriyor" dedi.

 HASTAYI SIRTINDA TAŞIDI

Manisa'nın Saruhanlı ilçesindeki devlet hastanesinde tedavisi tamamlandıktan sonra ambulansla Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesi'ndeki evine sevk edilenengelli ve yaşlı adamın evine giden yolun bozuk olması nedeniyle hastayı sırtında taşıyarak insanlık dersi veren ambulans şoförü Çetin Karamanlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Allah ondan razı olsun.

Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var" diyerek Çetin Karamanlar'ı örnek göstermişti.

Manisa ambulans şoföründen alkışlanacak davranış

Haberin tam metni için » sabah.com

#Cumhurbaşkanı #Recep Tayyip Erdoğan #Sağlık Personeli #Sağlık Yönetimi Kongresi #Manisa #Ambulans #Çetin Karamanlar #Ambulans Şoförü #Saruhanlı #112 #Yiğit
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı