istanbul escort

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin (ATT) Haklı Kontenjan Talebi

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı 56 bin sağlık personeli alımı yapacak. Ebe, hemşire diğer sağlık personelleri alımları ile doktor ve işçi alımları yapacak. Geçtiğimiz yıllarda düşük kontenjan verilen Acil Tıp Teknisyenleri ATT’ler de haklı yüksek kontenjan bek...

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin (ATT) Haklı Kontenjan Talebi
Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Acil Tıp Teknisyenlerinin (ATT) Haklı Kontenjan Talebi ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığında atama bekleyen ortaöğretim mezunu hemşirelerle ilgili haberimizden sonra Acil Tıp Teknisyenleri ATT’lerinin de haklı kontenjan taleplerine değineceğiz.

Bilindiği üzere 2018 yılında Sağlık Bakanlığına 56 bin sağlık personeli alımı yapılacak. Bunlardan büyük pay 27 binle ebe alımları, hemşire alımları ve diğer sağlık personelleri için olacak. Taşeron kapsamında artık alım olmayacağı için 19 bin de işçi alımı yapılacak. Geriye kalan atama da doktorlar için ayrıldı.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz dönem atamasında Acil Tıp Teknisyenlerine ilk atamada 160 ikinci atamada ise 98 kontenjan verdi. Acil bir ihtiyaç olan bölüm için ATT’lere 2017 yılında bu kadar az kontenjan verilmesi büyük haksızlık ortaya çıkardı.

 

2018 yılında ATT’lerin haklı yüksek kontenjan talepleri duyulmalı ve adil bir kontenjan gerek ATT’ler için gerek diğer branşlar için verilmelidir. ATT’lerin 2017’de puanları 89’un altına bile inmediği düşünülünce 2018 yılı ATT alımında ciddi kontenjan talep ediyoruz.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Personel Alımlarında Acil Tıp Teknisyenlerinin Haklı Atama Talebi

#Sağlık Bakanlığı #Acil Tıp Teknisyenleri #ATT #Sağlık Personeli #Alım #56 bin
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herkesin Asli Görevinde Çalıştırılması Kararını Destekliyoruz
Herkesin Asli Görevinde Çalıştırılması Kararını Destekliyoruz
Yürek burkan an! Çocuğu yanı başına geldi ve...
Yürek burkan an! Çocuğu yanı başına geldi ve...