112'ye çiğ köfte daveti

Adıyaman’da 112’yi gereksiz yere meşgul edenlerin talepleri, görevlileri bazen çılgına çeviriyor...

112'ye çiğ köfte daveti
112'ye çiğ köfte daveti ATTYİZ.BİZ.TR

Adıyaman’da 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne yapılan çağrılarda ilginç diyaloglar yaşanıyor. Yüzde 98,9’u asılsız ve gereksiz olan çağrılar sebebiyle zamanla yarışan sağlık görevlileri zor durumda kalıyor.

İl Ambulans Başhekim Yardımcısı Abdulkadir Yıldız, alınan çağrılarda bazı ilginç diyalogları şöyle anlattı: Odunluğun içinde odunların altında çocuk sesi geliyor.

‘Herhalde bebeğin üstüne odun düştü, acele ambulans.’ Ağlayarak söylüyorlar. Çocuk o esnada bakkala gitmiş. Odunluktaki yavru bir köpeğin sesiymiş. Çağrının birinde bir bayan aradı. ‘Çok karanlık bir yerdeyim.

Nefes alamıyorum. Artık boğulmak üzereyim. Beni kurtarın’ dedi. Ekiple birlikte bütün mahalleyi taradık. En son ‘Senaryom nasıl?’ dedi.

‘İneğin karnındayım, beni kurtaramazsınız’ deyince, ben de ‘Annen hayırlı olsun’ dedim. ‘Çok kalabalık bir yerdeyim’ diyor, ‘Acele yetişin, çok büyük bir kavga var’ diyorlar.

Ekip gönderiyoruz, adam diyor ki ‘Biz çiğköfte partisi yapıyoruz, buyurun siz de katılın’.

#Adıyaman #112 #Acil #KKM #Komuta Kontrol Merkezi #Çiğ Köfte #Acil Çağrı #Abdulkadir Yıldız #İl Ambulans
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İlker     2018-02-08 Devletimiz sağolsun hala göz yumuyor bunlara güya devlet memuruna hakaret suç telefonda yaptıkları ne oluyor 112 çalışanları kadar sahipsiz memur yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı