ByLock tuzağına düşmüş telefon numaraları TAM LİSTE

FETÖ'nün örgüt soruşturamalarını sulandırmak amacıyla kurduğu ByLock tuzağı deşifre oldu.

ByLock tuzağına düşmüş telefon numaraları TAM LİSTE
ByLock tuzağına düşmüş telefon numaraları TAM LİSTE ATTYİZ.BİZ.TR

FETÖ'nün örgüt soruşturamalarını sulandırmak amacıyla kurduğu ByLock tuzağı deşifre oldu. İzinleri olmadan telefonlarına ByLock indirilen kişilerin isimleri belli oldu. Kişilerin kullandıkları telefon numaraları da ortaya çıktı. Memurlar.net isimli sitede yayınlanan listedeki telefon numaralarının sahipleri hakkındaki soruşturmalar, şayet başka bir delil yok ise düşecek. İşte ByLock tuzağına düşürülen kişilerin telefon numaralarının listesi

 

Terör örgütü FETÖ'nün gizli haberleşme ağı ByLock'un deşifre olmasından sonra örgüt tarafından kurulan kumpas deşifre oldu.

Örgütün ByLock soruşturmalarını sulandırmak amacıyla binlerce kişinin telefonuna izinsiz ByLock yüklemesi yaptığı ortaya çıktı. Düzenlenen tuzağın fark edilmesi üzerine binlerce kişiye tahliye yolu açıldı. Örgüt tarafından kumpasa düşürülen kişilerin sayısının 11 bin civarında olduğu açıklanmıştı. Ankara Başsavcılığı, ByLock tuzağına düşürülen kişilerin listesini hazırladı.

Listelerte yer alıp da cezaevlerinde tutuklu bulunanlar şayet haklarında başka bir delil yoksa serbest bırakılacak. Savcılıktan yapılan açıklamada, bu listelere ilişkin üst yazıda bu listelerdeki telefon numaralarının farklı şekillerde kullanıcısının bilgisi dışında Bylock sunucularına yönlendirildiğini belirterek, hakkında sadece bu sebeple işlem yapılmış kişilerin durumunun yeniden değerlendirilmesini istedi.

Memurlar.net sitesinde yer alan bilgiye göre Başsavcılıklar bu listeden, kendi işlem yaptıkları numara ve kullanıcısının durumunu tekrar değerlendirecek ve eğer kişi sadece bu veri yüzünden ile tutuklanmışsa, hakkında Bank Asya'ya para yatırma veya FETÖ üyeliğine kriter sayılan diğer unsurlardan biri yoksa tutuklu ise tahliye edilebilecek, diğer adli yaptırımlar uygulanmışsa da bu yaptırımlar (adli kontrol, yurtdışı yasağı... vs) kaldırılabilecek.

 

İŞTE BYLOCK KUMPASINA DÜŞÜRÜLEN TELEFON NUMARALARI:  

Bylock tuzağına düşürülen 505 ve 507 ile başlayan telefon numaralarının listesi

Bylock tuzağına düşürülen 530'lu telefon numaralarının listesi

Bylock tuzağına düşürülen 540 ve 555'li telefon numalarının tam listesi


11480 BYLOCK AYIKLAMA LİSTENİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ (.pdf)


ByLock kumpasına düşürülen telefon numaralarının sahiplerine yönelik tahliye kararları dün (28 Aralık 2017) tarihi itibariyle başladı.

İLK TAHLİYELER

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski Yalova Milletvekili Şükrü Önder, güncellenen "ByLock" listesinden adının çıkartılması üzerine cezaevinden tahliye edildi.

Diyarbakır’da “ByLock” kullandıkları gerekçesiyle çeşitli tarihlerde tutuklanan 14 kişinin tahliyesine karar verildi. ByLock'a ilişkin son tespitlerin ardından Ankara'da şu ana kadar 27 kişinin tahliyesi kararlaştırıldı.

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, güncellenen ByLock listesinden adı çıkartılan 11 eski polisin tahliyesine karar verdi. FETÖ soruşturması kapsamında bylock kullandığı iddiası ile tutuklanan ancak yapılan incelemede Bylock uygulamasına istem dışı yönlendirildiği tespit edilen Av.Mustafa Yaman cezaevinden çıktı.

 

Kaynaklar : kamudanhaber.net / sonhaberler.com

#ByLock #FETÖ #Ankara Başsavcılığı #Telefon Listesi #Tuzak #Haberleşme #Bank Asya
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı