Sağlık Personellerinden Hangileri Arazi Tazminatı Alabilecek?

Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki personelden bazıları 01 Ocak 2018'den itibaren....

Sağlık Personellerinden Hangileri Arazi Tazminatı Alabilecek?
Sağlık Personellerinden Hangileri Arazi Tazminatı Alabilecek? ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki personelden bazıları, sadece Teknik Hizmetler Sınıfı personeline ödenen açık alan tazminatından (arazi tazminatı) 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yararlanabilecek.

Açık alan tazminatı, çevresel etki değerlendirmesi çalışmalarına katılan Biyolog unvanlı personele de ödenecek.

Açık alanda çalışanlara ödenen ek tazminat

Arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım ve hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerinde fiilen çalışmalarından dolayı, Devlet memurlarından bazılarına ek tazminat ödenmektedir.

Açık alan tazminatı ve arazi tazminatı olarak da bilinen bu ek özel hizmet tazminatının hangi memurlara ne miktarda ödeneceği, Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararla belirlenmiştir.

Bu tazminat, açık alanlarda fiilen yaptıkları çalışmalardan (arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım ve hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerindeki çalışmalar ile belirtilen mahallerde yapılan kontrollük hizmetleri) dolayı sadece Teknik Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda görev yapan personele ödenmekte; açık alanlarda fiilen çalışıyor olmakla birlikte Teknik Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunmayanlara ise ödenmemektedir.

Ödenecek ek tazminatının “günlük miktarı” ile “üç aylık en çok miktarı”, en yüksek devlet memuru aylığının belli oranları esas alınarak hesaplanmakta ve bulunan brüt tutar üzerinden sadece damga vergisi kesilmektedir. Ödemeler, görevin fiilen yerine getirilmesinden sonra üçer aylık dönemler sonunda yapılmaktadır.

 

Biyolog kadrosunda olanlar da bu tazminattan yararlanabilecek

Bu yıl imzalanan Toplu Sözleşmeye göre, Teknik Hizmetler Sınıfına dahil Kimyager unvanlı kadrolarda görev yapanlara açık alandaki çalışmalarından dolayı yapılan ödeme, teknik personelle birlikte açık mahallerindeki çevresel etki değerlendirmesi çalışmalarına katılan Biyolog kadro unvanlı personele de aynı esas ve usullere göre ödenecek.

Buna göre, teknik personel ile birlikte açık çalışma mahallerindeki çevresel etki değerlendirmesi çalışmalarına fiilen katılacak olan Biyolog kadro unvanlı memurlara, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde;

*Günlük net                   : 29 TL

*Üç aylık net (en çok)  :  581 TL

tutarında ek özel hizmet tazminatı ödenecek.

memurunyeri.com

#Sorular #Sağlık Hizmetleri #Teknik Hizmetler #Biyolog #Arazi #Tazminat
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastane Dışı Kardiyak Arrestte Adrenalin Faydalı mı? Zararlı mı? (PARAMEDIC 2 Çalışması)
Hastane Dışı Kardiyak Arrestte Adrenalin Faydalı mı? Zararlı mı? (PARAMEDIC 2 Çalışması)
Sağlık Bakanlığı’ndan müjde: Süreci başlattık
Sağlık Bakanlığı’ndan müjde: Süreci başlattık