Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları açıklandı

Sağlık Bakanlığı, ünvan değişikliği sınav sonuçları açıklandı. Peki, Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte MEB tarafından açıklanan Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınav sonuçları...

Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları açıklandı
Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları açıklandı ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığı'nda görevli personellerin isteğe bağlı katıldığı ünvan değişikliği sınavının sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakakanlığı ünvan değişikliği sınav sonuçlarını açıkladı. Peki, Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte MEB tarafından açıklanan Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınav sonuçları...

SAĞLIK BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV SONUÇLARI 2017

21 Ağustos-14 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurusu alınan ve 8 Ekim tarihinde gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınavının sonuçları açıklandı. Sınava katılan adaylar, sınav sonuçlarını nereden öğrenebileceklerini araştırıyor. Sonuçlar, MEB tarafından bugün saat 17.39'da duyuruldu. Adaylar, sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI NASIL UYGULANMAKTADIR?

Sağlık Bakanlığı ünvan değişikliği sınavında her bir grup için 50 soruluk çoktan seçmeli dört seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak. Sınav 60 dakika sürecek ve tek oturum hâlinde uygulanacak.

Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank , sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

 

 

 

- Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır . Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.

- Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır .

- Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecek.

- Sınav soru ve cevap anahtarları 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ile http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Sınav sonuç bilgileri 08 Kasım 2017 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ile http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

ENGELLİ ADAYLAR İÇİN SINAVIN UYGULANMASI NASIL OLACAK?

Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özel duruma sahip olan aday/adaylar var ise Sağlık Bakanlığı tarafından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bildirilecek.

Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacak.

Engelli adaylar, engelleri ile ilgili sürekli kullandıkları araç–gereç ve cihazları kendilerinin getirmesi kaydıyla sınavda kullanabilecek.

Ayrıca Tip 1 diyabet (şeker hastası), astım, tansiyon ve epilepsi hastalıklarından dolayı sürekli ilaç kullanan adaylar diğer adaylarla birlikte salonlara yerleştirilecektir. Adayın başvurusu ve sağlık raporu doğrultusunda, s alonlarda görevli öğretmenler, ilgili İ l M ill î Eğitim M üdürlü klerin ce önceden bilgilendirilecektir.

- Tip 1 diyabet (şeker hastası) hastalığı olan adayların yanlarında kutu meyve suyu veya paket içindeki karbonhidrat içeren gıdaları bulundurmalarına ve ani hipoglisemi (şeker düşmesi) durumunda bunları tüketmelerine ve kan şekeri ölçüm cihazı ile kan şekerini ölçmelerine izin verilecek. Ayrıca bu adayların hiperglisemi (şeker yükselmesi) durumunda oluşabilecek yoğun tuvalet ihtiyacının salon gözetmeninin eşliğinde giderilebilmesi için izin verilecek.

#Sağlık Bakanlığı #Milli Eğitim Bakanlığı #Ünvan Değişikliği
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Uzman Dr. Nihat Zincir evinde ölü bulundu...
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı
Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı