Advert

Yüzde 50 Arttırımlı Nöbet Ücreti Kararına Onama

Nöbet tuttuğu saatlerde riskli birimlere hizmet verdiği sürelerde nöbet ücretinin yüzde 50 arttırımlı ödenmesi için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine sendikamız tarafından dava açılmıştı.

Yüzde 50 Arttırımlı Nöbet Ücreti Kararına Onama
Yüzde 50 Arttırımlı Nöbet Ücreti Kararına Onama ATTYİZ.BİZ.TR

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde biyokimya laboratuvarında görev yapan bir üyemizin nöbet tuttuğu saatlerde riskli birimlere hizmet verdiği sürelerde nöbet ücretinin yüzde 50 arttırımlı ödenmesi için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine sendikamız tarafından dava açılmıştı.


Davayı görüşen Kırıkkale İdare Mahkemesi verdiği kararda riskli birimlere geçici süre hizmet veren personele %50 oranında arttırımlı nöbet ücreti ödenmesini engelleyen bir hüküm bulunmadığına dikkat çekerek
Mahkeme personelin hakkaniyet gereği olarak çalıştıkları süreyle kısıtlı olmak  kaydıyla, bu birimlerde çalışan personelle aynı oranda nöbet ücretinden yararlanmaları gerektiğine hükmetmişti.


Üniversite İdare Mahkemesinin bu kararına itiraz etmesi üzerine davayı görüşen Ankara Bölge İdare Mahkemesi verdiği kararda idare mahkemesinin kararının usul ve esas yönünden hukuka uygun olup bozulmasını gerektiren bir neden bulunmadığına hükmederek onadı.  

TÜRK SAĞLIK-SEN

#Kırıkkale Üniversitesi #Tıp Fakültesi #Biyokimya #Kırıkkale #İdare Mahkemesi #Bölge İdare Mahkemesi #Nöbet #Riskli Birim
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali şiddete uğrayan doktoru ziyaret etti: Saldırgan tutuklandı!
Vali şiddete uğrayan doktoru ziyaret etti: Saldırgan tutuklandı!
Bedelliyle ilgili yeni gelişme! Kaç doğumlular yararlanacak?
Bedelliyle ilgili yeni gelişme! Kaç doğumlular yararlanacak?