Engeller Hayat Kurtarmaya Engel Değildir!

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, 11 kişilik işitme engellilerden oluşan bir gruba İl Sağlık Müdürlüğünün Eğitim Salonlarında hem teorik hem de uygulamalı olarak ilkyardım Eğitimi gerçekleştirilmektedir.

Engeller Hayat Kurtarmaya Engel Değildir!
Engeller Hayat Kurtarmaya Engel Değildir! ATTYİZ.BİZ.TR

Müdürlüğümüzce; fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, İlkyardım bilgi ve becerisinin topluma öğretilmesi, tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlarda personel sayılarına göre ilkyardımcı bulundurulması ile kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılması amacıyla Sertifikalı İlkyardım Eğitimleri düzenlenmektedir.

Bu eğitimlerin yaygınlaştırılıp; dezavantajlı grupta yer alan engelli bireyleri de kapsamasını sağlayarak, toplumun tüm kesimlerine hitap etmesi hedeflenmektedir. Bu sayede engelli bireylerin toplumsal yaşamdan kopmadan günlük hayata tam katılımları sağlanacaktır.

Acil bir durumda engelli bireylerin de, sağlık ekiplerinin profesyonel yardımı sağlanana kadar ilkyardım müdahalesini rahatlıkla yapabileceklerini göstermek ve toplum içinde İlkyardım konusunda farkındalık oluşturmak için “Engeller Hayat Kurtarmaya Engel Değildir” sloganıyla İşitme engellilere yönelik İlkyardım Eğitim programı geliştirilmiştir.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, 11 kişilik işitme engellilerden oluşan bir gruba İl Sağlık Müdürlüğünün Eğitim Salonlarında hem teorik hem de uygulamalı olarak ilkyardım Eğitimi gerçekleştirilmektedir. Öncesinde , Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapmakta olan İşitme Engelliler Tercümanına müdürlüğümüzce ilkyardım eğitimi verilmiştir. Tercüman 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında 3 gün süren ilkyardım eğitiminde Eğitmenler ile kursiyerler arasında iletişimi sağlamıştır. Programın uygulanması sırasında Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri de katkı sağlamıştır. Eğitimin son günü yapılan sınavda başarılı olanlar 3 yıl geçerli İlkyardımcı Sertifikası verildi.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü

#Uşak #İl Sağlık Müdürlüğü #112 #Acil #Engelliler #İlkyardım #Eğitim
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter  (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar