Hemşire deyip geçmeyin

Bir tek Allah'a can borcu olan 17 yaşından bu yana ölümle-yaşam arasında 22 senedir gidip-gelen kırk yaşına gelmiş,Azrail'in elinden can almışlığı olan bir Hemşireyle karşılaşmışsanız bir kez daha düşüneceksiniz.

Hemşire deyip geçmeyin
Hemşire deyip geçmeyin ATTYİZ.BİZ.TR

Hemşire deyip geçmeyin;İçlerinde öyleleri vardır ki ,17 yaşında sağlık meslek lisesini bitirip,çocuk yaşta helal ekmeğinin peşine düşer.Köy,kasaba demeden vatanına,milletine hizmet eder,devletine vergisini öder. Ömrünün yarısını en zor koşullarda hastanelerde çalışarak,nöbet tutarak geçirir.Meslek yaşamı teşekkürlerle doludur..Peki Ne yapar Hemşire;Mesela içinizde"eks hazırlığı"nedir bilmeyenler olabilir."Eks hazırlığı";Tüm uğraşılara rağmen kaybedilen bir insanın,yaşamını yitirdiği yerde bulunan Hemşiresinin,eks olmuş hastasının ayak baş parmaklarını ve çenesini,ölüm katılığı oluşmadan bağlaması,gözleri açık kalmışsa kapaması,kanayan bütün yaralarını sarıp,vedalaşıp morga göndermesidir.

Sonra o Hemşire;bu benim işim diyip,diğer hastalarına koşar..Bu, meslek yaşamı boyunca devam eder gider..En sevdiğiniz insan yada siz,bir gün ölümle burun buruna gelirde acil müdahaleye ihtiyaç duyarsanız iyi bir Hemşirenin ne anlama geldiğini işte ancak o gün anlarsınız..
Hemşire deyip geçmeyin;İçlerinde öyleler vardır ki,kimsecikler ortada yokken,darbenin olduğu ilk dakikalarda onlar meydanlara iner,fetöcülere kafa tutar,sokaklarda sabahlar..Ne PeKaKa sından ne çakma cemaatcisinden nede vatan haini alçaklardan korkar..
Hemşire deyip geçmeyin;İçlerinde öyleleri vardır ki,davasına inanmışsa ona zarar verdirmez.Kamu vicdanını yaralatmaz.Partisinin AK lığına,REİS inin adaletine gölge düşmesine izin vermez..
Hemşire deyip geçmeyin;İçlerinde öyleler vardır ki gündem belirler,yazar-çizer,hesap sorar.Yarası olanları gocundurur..Ve bundan "ŞEREF"duyar.
Onlarda öyle bir yürek olur ki,ne durdurabilir,nede susturabilirler.Onlar hayatı boyunca doğru bildiklerini,duyması gerekenler duyana kadar "HAYKIRIRLAR"
Bir tek Allah'a can borcu olan 17 yaşından bu yana ölümle-yaşam arasında 22 senedir gidip-gelen kırk yaşına gelmiş,Azrail'in elinden can almışlığı olan bir Hemşireyle karşılaşmışsanız bir kez daha düşüneceksiniz..Yoksa değil Ulusal,Dünya "inceler "kepazeliğinizi..
Yani sözün özü ;İçlerinde öyleler var ki Hemşire deyip geçmeyin...!
Hemşireler Günümüz Kutlu Olsun Canım Meslektaşlarım İyi ki Varsınız.

Haber657

#Hemşire #Sağlık Meslek Lisesi
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Röntgen Teknisyenleri İçin Önemli Danıştay Kararı
Röntgen Teknisyenleri İçin Önemli Danıştay Kararı