Advert
Advert

Hatay 112 ekibi birinci oldu

BODRUM'da bu yıl 30 ilden katılımla düzenlenen 4'üncü Uluslararası Paramedik Kongresi kapsamında ilk gün düzenlenen ambulans rallisinde dereceye giren ekipler ödüllerini aldı. Etap ödüllerinde de başarılı bir performans sergileyen Hatay 112 Acil Sevis ekibi genel klasmanda da ipi göğüsleyerek birinciliği elde etti.

Hatay 112 ekibi birinci oldu

Bodrum'da Ersan Resort & Spa'da düzenlenen 4'üncü Uluslararası Paramedik Kongresi kapsamındaki çeşitili illerden 18'i Türkiye'den olmak üzere toplam 25 takımın katılımıyla yapılan ambulans rallisinde dereceye giren ekiplere düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verildi.

7 etaptan oluşa yarışta, olay yerinde en hızlı ve en doğru performansı sergileyen ekipler yarışmada başarıya ulaştı. Törene, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Hasan Aydınlık, Cumhurbaşkanlığı Sağlık Müdür Yardımcısı Kadir Sorucuoğlu, Başkent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Prof. Dr. Nalan Özhan Elbaşı, Kanada Renfrew Acil Sağlık Hizmetleri Direktörü Michael Nolan, Paramedik Derneği Genel Başkanı Hamdi Alpakan katıldı.

Taşıma etabını ve Çevresel Acil etabını Giresun 112 Acil Servis ekibi, Travma etabını Kanada Renfrew ekibi, Triaj ve Pediatri etaplarını Hatay 112 Acil Servis ekibi, Medikal Acil etabını İstanbul 112 (Anadolu) Acil Servis ekibi, İleri Yaşam etabını Van 112 Acil Servis ekibi kazandı. Hatay 112 Acil Servis ekibi yedi etapta da başarılı bir perforemans sergiledi. 3 etapta ikincilik ve iki etapta da birincilik kazanan Hatay 112 Acil Servis ekibi genel klasmansa da kupaya uzanan takım oldu. 

Haberin tam metni için » hurriyet.com.tr

Paramedik Kongresi Acil 112 Hatay Acil Servis Parder
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasta yakını acil tıp teknisyenini rehin aldı
Hasta yakını acil tıp teknisyenini rehin aldı
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı, Aynı Aileden 5 Kişi Hayatını Kaybetti
Ambulans İle Otomobil Çarpıştı, Aynı Aileden 5 Kişi Hayatını Kaybetti