Kurban Bayram tatili kaç gün resmi açıklama geldi
Advert

Kurban Bayram tatili kaç gün resmi açıklama geldi

Kurban Bayram tatili kaç gün olacak sorusu gelen son dakika bilgisine göre yanıt buldu. Kurban Bayram tatili 9 gün olacak. İşte detaylar...

Kurban Bayram tatili kaç gün resmi açıklama geldi

Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu, 9 gün tatil müjdesi Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Böylece Kurban tatili 9 gün oldu. 16 Eylül cuma günü de tatil sayıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.
Buna göre, kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Kurban Bayramı'nın ertesi günü (16 Eylül Cuma) tam gün idari izinli sayılacak. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak.

MAAŞ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ

Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin de Kurban Bayramı'ndan önce yapılması için bakanlıklara talimat verdi. Maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.


KURBAN BAYRAMI TATİLİ GÜNLERİ

11 Eylül 2016 Pazar Arefe
12 Eylül 2016 Pazartesi Kurban Bayramı (1.Gün)
13 Eylül 2016 Salı Kurban Bayramı (2.Gün)
14 Eylül 2016 Çarşamba Kurban Bayramı (3.Gün)
15 Eylül 2016 Perşembe Kurban Bayramı (4.Gün)

Başbakanlık tarafından açıklanan son dakika bilgisine göre 16 Eylül 2016 Cuma günü de tatil sayıldı ve bayram tatili 9 güne çıktı. (memurhaber.com)

#Memurlar #Kurban Bayram #Tatil #9 Gün #Maaş #Bayram Öncesi
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa