Mardin’de Ambulans Belediye’nin Süs Havuzuna Düştü
Advert

Mardin’de Ambulans Belediye’nin Süs Havuzuna Düştü

Mardin’de yapımı süren caminin kubbesi çökmesi sonucu 3’ü ağır 5 işçinin yaralandığı olayda tedbir amaçlı olay yerinde bekleyen Ambulans olay mahallinden ayrılmak istediği sırada üstü kapalı havuza düştü.

Mardin’de Ambulans Belediye’nin Süs Havuzuna Düştü

Mardin'in merkez Artuklu ilçesi Karayolları kent Meydanı’nda yapımı devam eden camii inşaatının kubbesinin çökmesi sonucu 5 işçinin yaralandığı olayda tedbir amaçlı olay yerinde bekleyen ambulans olay yerinde ayrılmak istediği sırada kent merkezinde Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan su fıskiyelerinin su ihtiyacını karşılayan havuzunun çökmesi sonucu ambulans kapalı havuza düştü.

Kent merkezine süs için Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan su fıskiyelerin su ihtiyacını karşılamak için yapılan havuzun üstü kapalı olması ve çevresinde çökme ihtimali olabileceğini gösteren herhangi bir uyarı levhasının escort bursa olmaması ise çevrede bulunan vatandaşların tepkisine neden oldu.

Çöken camii kubbesi olayı için kent merkezinde bulunan vatandaşlar, “Belediye kent merkezine su fıskiyeleri yaptı bugün ambulans havuzun için düşene kadar burada bir çökme ihtimali olduğunu bilmiyorduk. Camii kubbesi çöktüğünde olay yerine 7 8 ambulans, 4 5 itfaiye ve AFAT araçları geldi bu ilk mübadele araçlarının büyük bölümü yine bu kapalı havuzun üzerinde durdu çünkü kimse burada doğru dürüst kapalı bir havuz olduğunu bilmiyordu. Bir uyarı levhası koymak bu kadar mı zor ila birileri mi ölmeli?  Havuz yaralılar buradan sevk edilirken çökseydi ne olacaktı? Havuz çevresinde bir uyarı levhası olsa insanlar daha tedbirli olur” ifadelerini kullandılar.

Kapalı havuza düşen ambulansın kurtarılması için çalışma başlatılırken bazı belediye çalışanları tarafından havuzun çevresine güvenlik şeridi çekilmesi yerine inşaat alanında tahta parçalıların getirilerek önlem alınması ise büyük bir sorumsuzluğu gösterdi.

Mardin Arena/Cemal Çetin

#Mardin #Artuklu #Belediye #Süs #Havuz #Ambulans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans kaza yaptı, 3 sağlık görevlisi yaralandı
Ambulans kaza yaptı, 3 sağlık görevlisi yaralandı
9 bin personel ataması sonrası atanamayanlar ne olacak?
9 bin personel ataması sonrası atanamayanlar ne olacak?