İl Sağlık Müdürü ÜNAL'dan Darbe Girişimine Karşı Örnek Davranış
Advert

İl Sağlık Müdürü ÜNAL'dan Darbe Girişimine Karşı Örnek Davranış

Bütün ambulansların sirenlerinin çalınması ve halka Ordu içerisindeki bir grup tarafından darbe girişiminde bulunulduğunun anlatılması talimatı verilmiştir.

İl Sağlık Müdürü ÜNAL'dan Darbe Girişimine Karşı Örnek Davranış

15 Temmuz Cuma gecesi kanlı darbe girişiminin anlaşılmasından itibaren (Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa davet etmesinden önce) Uşak İl Sağlık Müdürü Dr.Alper Cem ÜNAL İl Sağlık Müdürlüğü binasına gelmiş,  telsiz ile merkez ve ilçelerdeki bütün ekiplere anons geçmiş, anonsta; bütün ambulansların sirenlerinin çalınması ve halka Ordu içerisindeki bir grup tarafından darbe girişiminde bulunulduğunun anlatılması talimatı verilmiştir. Bu şekilde halkın sokağa çıkması teşvik edilmiştir.

15 Temmuz 2016 saat 23:00’de Uşak İl Valilik Binası önüne İl Sağlık Müdürümüzün emir ve komutasında 1 (bir) adet Pajero 4x4 Ambulans,

1 (bir) adet 4x4 Mitsubishi UMKE Aracı,

1 (bir) adet UMKE Lojistik aracı ve 2 (iki) adet 112 Ambulansı yönlendirilmiştir.

Bununla birlikte ilk etapta 15 (on beş) UMKE Personeli ve 6 (altı) 112 Personeli Valilik önüne konuşlandırılmıştır.

Uşak UMKE olay anından, 10 Ağustos 2016 Demokrasi Nöbetinin sona erdiği güne kadar, her gün 1 (bir) UMKE aracı, 15 (on beş) UMKE Personeli, 2 (iki) 112 Ambulansı ve 6 (altı) 112 personeli Valilik önünde Demokrasi Nöbetine devam etmiştir.

Uşak UMKE darbe girişiminin 2 nci gününden itibaren, Valilik Önüne vatandaşa ilk müdahalelerin yapılması ve daha iyi sağlık hizmeti verilebilmesi için Sahra Çadırı kurmuştur.   Sağlık Hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için sürekli personel görevlendirilmiştir. UMKE personelimiz medikal çantalarıyla birlikte halkın arasına girerek aktif görev yapmışlardır.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen Cumhurbaşkanımızın koruma polisi Mehmet ÇETİN’in 17.07.2016 tarihindeki cenazesinde tüm sağlık tedbirleri UMKE personelimiz ve 112 personelimiz tarafından İl Sağlık Müdürümüzün emir ve komutasında gerçekleştirilmiştir.

UŞAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

#Uşak #Sağlık Müdürü #Dr.Alper Cem ÜNAL #15 Temmuz #Darbe Girişimi #Ambulans #Siren
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
att     2016-08-16 Helal olsun müdürümüze demokrasi nöbetine hiç ara vermeden katıldı personelinin başında dim dik durdu,helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahveci: Siyasi İktidar Ek Gösterge Vaadini Seçimden Önce Gerçekleştirmelidir
Kahveci: Siyasi İktidar Ek Gösterge Vaadini Seçimden Önce Gerçekleştirmelidir
Şehit sağlık astsubayının adı hastaneye verildi
Şehit sağlık astsubayının adı hastaneye verildi