Konya’da 19 ambulans hizmete girdi
Advert

Konya’da 19 ambulans hizmete girdi

Konya’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temin edilen 19 ambulans, 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesine katıldı.

Konya’da 19 ambulans hizmete girdi

Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ambulans dağıtım programına, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Konya Valisi Yakup Canbolat, sağlıksız hayatın tadı ve anlamının olmadığını söyleyerek, sağlığı ve huzuru yerinde olmayan birinin kendisine, devletine, ailesine ve içinde yaşadığı topluma faydalı olamayacağı ifade etti.

Vali Canbolat, “Dolayısıyla bugün filomuza kattığımız ve her kesimden hasta ve yaralıları hızlı bir şekilde taşıyarak vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmasına önemli ve hayati bir hizmeti yerine getiren ambulanslar sağlık hizmetleri açısından çok önemli araçlardır. Hastalarımızın hayatlarının kurtarılmasında, zamanın değerinin ve bu anlamda ambulans filomuzun güçlendirilmesinin ne kadar büyük bir önem arz ettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sağlık Bakanlığımız bu yıl Konya’mızın araç filosuna dahil ettiği 19 araçla birlikte il ambulans komuta merkezi başhekimliği bünyesindeki ambulansların sayısı 116’ya çıkmakta özel ambulanslarla birlikte ilimizdeki toplam ambulans sayısı 163’e ulaşmaktadır. Hamdolsun ambulans helikopterimizle birlikte bu anlamda oldukça iyi bir hale geldik” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ise, “Son 15 yılda Türkiye’nin sağlık alanında kat ettiği sağlık hizmetlerini hep beraber yaşıyoruz. Bizim geçmişten köklü olduğumuz alanlardan biride sağlık hizmetleri geliyor. Türkiye'nin son 8-10 yılda belki dünyanın en iyi sağlık hizmetleri veren escort bursa bir ülke haline gelmesi çok anlamlı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu hayat kurtarıcı faaliyetlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haberin tam metni için » konhaber.com

#Konya #112 #Ambulans #Acil Servis #Acil Sağlık Hizmetleri #Sağlık Müdürlüğü #Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci #Sağlık Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Camiasını Üzen İntihar
Sağlık Camiasını Üzen İntihar
Şu Ana Kadar 2 Kadın Sağlık Müdürü Atandı
Şu Ana Kadar 2 Kadın Sağlık Müdürü Atandı