Yıllık izin yasağı kalktı Resmi Gazete'de yayımlandı
Advert

Yıllık izin yasağı kalktı Resmi Gazete'de yayımlandı

Memurların merak ettiği, yıllık izin yasağı ne zaman kalkacak sorusu dün son dakika açıklamayla yanıt buldu. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Numan Kurtulmuş izin yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Yıllık izin yasağı kalktı Resmi Gazete'de yayımlandı

Memurlara müjdeli haber dün geldi. Darbe girişimi sonrası kamuda bütün izinlerin kalkmasından sonra memurlar, yasakların ne zaman biteceğini merak ediyordu. Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada izin yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleşti. Çankaya Köşkü’ndeki toplantı sonrasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, düzenlediği basın toplantısında Bakanlar Kurulu’nda ele alınan konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kurtulmuş, kamu çalışanlarının izin yasağının kaldırılmasıyla ilgili bir karar alınıp alınmadığı sorusuna, “Bugün itibariyle kamu personelimizin, kamu görevlilerimizin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik izinlerini kullanabileceklerdir. Senelik izinlerini tekrar kendi programlarını uygulamaya koyabileceklerdir. Bu yasak herhangi bir vatandaşlarımızı memurlarımızı zor durumda bırakmak için değil, özellikle FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlar dolayısıyla tedbiren alınmış bir karardı. Bugün itibariyle bu kararı kaldırıyoruz” yanıtını verdi.

YILLIK İZİNLERLE İLGİLİ GENELGE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI!

Kamu çalışanlarının izin haklarıyla ilgili Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası kamu çalışanlarının izinlerinin iptaline hükmeden genelgenin yürürlükten kaldırılması hakkındaki Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu genelgeye göre, 18 Temmuz tarihli kamu çalışanları izin iptali genelgesi yürürlükten kalkıyor. İzinlerle ilgili resmi gazetede, "Mevzuat uyarınca izin vermeye yetkili amirlerce; kamu çalışanlarına, ilgi genelgenin yürürlüğe konuluş amacı dikkate alınarak izin verilebilecektir" ifadesine yer verildi.

#Memurlar #Yıllık İzin #Yasak #Resmi Gazete #Hükümet #Başbakan Yardımcısı #Hükümet Sözcüsü #Numan Kurtulmuş

cialis fiyat rokettube rokettube q7 zayıflama hapı maurers fx15 geciktirici krem viga geciktirici sprey bayan azdırıcı damla kamagra jel cialis hapı

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Yıldırım: Hekime şiddet asla tasvip edilemez
Başbakan Yıldırım: Hekime şiddet asla tasvip edilemez
FETÖ sanığı eski hemşireye hapis cezası
FETÖ sanığı eski hemşireye hapis cezası