Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis Edildi
Advert

Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis Edildi

Sözleşmeli pozisyonlarda çalışanların kadroya geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 adet sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda personel istihdam edilebilecek.

Sağlık Bakanlığına Yeni 10.827 Posizyon Tahsis Edildi
Hükümet tarafından Meclise sevk edilen “Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”,  eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısının artırılmasına yönelik düzenleme de içeriyor.
 
Kanun Tasarısının ilgili düzenlemesinin mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, memur kadrolarına geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 sayılı pozisyonda sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılabilecek.
 
Bu düzenleme ile, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısı 22 bine ulaşacak.
 
 Sözleşmeli sağlık personelinden 10.827 adedi memur kadrolarına geçirilmiş ve bu şekilde boşalan sözleşmeli pozisyonlar iptal edilmiş sayılmıştı. Bu pozisyonlarda yeniden personel istihdam edilebilecek.
 
Tasarının ilgili maddesi
 
MADDE 47- 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
 
“EK MADDE 1- Bu Kanun kapsamındaki sözleşmeli personel pozisyonlarından, 657 sayılı Kanunun geçici 37 nci ve geçici 41 inci maddeleri kapsamında memur kadrolarına yapılan atamalar nedeniyle boşalmış olan ve anılan geçici maddeler uyarınca iptal edilmiş sayılanlar, 1 inci maddenin ikinci fıkrasının ikinci cümlesinde belirtilen sayı dahilinde kullanılabilir.” 

Kaynak :Memurunyeri.com

#Sözleşmeli #Sağlık Bakanlığı
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
Milletvekili Adayı Sağlıkçıların Listesi
Milletvekili Adayı Sağlıkçıların Listesi