Atama bekleyen ATT ve paramedik varken, neden taşeron alındı?
Advert

Atama bekleyen ATT ve paramedik varken, neden taşeron alındı?

CHP'li Arık: Atama bekleyen ATT ve paramedik varken, neden taşeron alındı?

Atama bekleyen ATT ve paramedik varken, neden taşeron alındı?
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 112 personelinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Arık, Sağlık Bakanı'na, atama bekleyen binlerce Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedik varken, neden taşeron sürücü alımı yapıldığını sordu.
 
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Sağlık Bakanı'nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Arık, soru önergesinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen 112 Acil sağlık hizmetlerinin, işlevleri gereği sürekli aktif ve tamamen insan gücü odaklı bir sistem olduğunu belirtti. 112 ekiplerinin yemek sorununa dikkat çekilen  önergede, "Hükümetin 2016 yılı için söz verdiği yemek ücretleri halen ödenmemektedir.
 
2015 yılında Türkiye genelinde yaklaşık 3 bin taşeron şoför alımı yapılmıştır. Oysa atama bekleyen binlerce A.T.T. ve Paramedik mezunu vardır. Bu personeller yıllardır AB kriterleri gereği sürücü olarak çalışmaktaydılar, şu an AB kriterlerinde değişiklik mi yapıldı ki A.T.T. ve Paramedik sürücüler yerine taşeron sürücü alımı yapıldı?
 
Sağlıkta özelleştirmenin ilk ayağı yoksa 112 bünyesi midir?
 
112 çalışanlarının sıkıntı ve mağduriyetleri konusundaki diğer bir husus, sağlık çalışanlarına şehitlik ünvanı verilmemesi, görev şehidi sayılmamaları. Acil sunulması gereken kamu hizmetleri (itfaiye, güvenlik) görevlerini yerine getiren kamu çalışanlarından sadece 112 çalışanlarının görev şehidi sayılmama uygulamasına artık bir son vermeyi düşünüyor musunuz?
 
Binlerce atama bekleyen ATT ve Paramedik için 2016 yılında planlanan atama kadro sayısı var mıdır, varsa kaç kişiden oluşmaktadır, ilk atama tarihi belli midir?'' 

#CHP #Kayseri # Milletvekili #Çetin Arık #ATT #Paramedik #112 #Acil #Taşeron
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
Taseron     2016-09-23 Boş boş konusma 112 de 6 senedir taseron soforum atamani beklerken milletin isine camur atmayin kadrolu aldilarda bizmi gitmedik sen att almiyorlar ona derdini yan okudun att prm oldun ulkedeki ambulans sayisi belli personeli belli napacak adamlar soforleri isten cikartip attleri soformu yapsinlar madem sofor olacaktin neden okudun okudugun isi yapsana sen dreksiyonda ne karin olacak att alsinlarmis yok kazalar artmismis eline araba dreksiyonu almami liseden cikmis safi subyana ambulans verecek
att     2016-06-29 daha çok haber yapılması lazım bu konunun 112 de kazalar taşronlar gelince arttı aacilen eski sisteme dönülmesi gerekirrr
Editör     2016-06-21 Evet Haklısınız haber yaklaşık 1 aylık ama bizim amacımızda hazır bakan değişmişken konuyu tekrar gündeme taşımak. Sitemiz Bakanlık tarafından da takip edilmektedir.
mustafa     2016-06-21 Sayn editör. Bu soru önergesi 24 mayıs 2016 da yayınlandı zaten Mehmet Müezzinoğlu zamanında. Biz de heyecanlandık yeni habermiş gibi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl İçi Kurumlar Arası Geçişte Örnek Karar
İl İçi Kurumlar Arası Geçişte Örnek Karar
Hastane Otoparkında Korkutan Olay,4 Araç Hurdaya Döndü
Hastane Otoparkında Korkutan Olay,4 Araç Hurdaya Döndü