Temmuz ayı emekli maaşları ne kadar olacak?
Advert

Temmuz ayı emekli maaşları ne kadar olacak?

Memurlar emekli maaşlarını Temmuz’da da yüzde 5 artışla alacak. 6 aylık enflasyonun yüzde 6’nın üzerinde çıkması durumunda da maaşlarda fark görülecek. İşte memur maaşlarına Temmuz ayı zam farkı hesaplama...

Temmuz ayı emekli maaşları ne kadar olacak?

Memurlar Ocak’ta yüzde 6 zam almalarının ardından Temmuz’da da yüzde 5 artış alacak. Aynı zamanda 6 aylık enflasyon yüzde 6’nın üzerinde çıkarsa fark da var. İşte kuruşu kuruşuna emeklilerin Temmuz ayında alacakları zam hesabı...

Hem SSK hem Bağ-Kur hem de memur emeklilerinin maaşının değişeceği Temmuz ayında, memur emeklilerinin zam oranı, SSK ve Bağ-Kur'lulardan daha farklı olacak. 

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİ NE KADAR ZAM ALACAK?
SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alırken, memur emeklilerine ise memur artışı uygulanacak.


4 TEMMUZ'DA MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİ YAŞADI!
Buna göre 4 Temmuz'da açıklanacak enflasyon rakamlarıyla birlikte son 6 aylık enflasyon yüzde 6 ve yukarısında çıkarsa memurlara ve memur emeklilerine aradaki fark da ödenecek. Memur-Sen'in verilerine göre; en düşük memur maaşı (bekar) Aralık 2015 itibariyle bin 906 lira idi. Ocak ayında yüzde 6 + yüzde 0.90 artışın yansıtılmasıyla en düşük memur maaşı 2 bin 38 lira 54 kuruşa çıktı. Temmuz'daki yüzde 5'lik toplu sözleşme zammıyla da bu maaş yaklaşık 102 lira artışla 2 bin 140 lira 46 kuruşa ulaşacak.


EN DÜŞÜK MEMUR EMEKLİ AYLIĞI BİN 701 LİRA OLACAK
Takvim'in haberine göre; Temmuz'da yüzde 5'lik toplu sözleşme artışıyla en düşük memur emeklisi aylığı ise bin 701 liraya ulaşacak. Aralık ayına göre, en düşük maaştaki artış 186 lirayı bulacak. Memur-Sen'in verilerine göre; en düşük memur emeklisi aylığı geçtiğimiz yıl Temmuz'da bin 415 lira idi. Eylül'deki ekstra zam ile bu aylık bin 515 liraya çıktı. Bu yıl Ocak ayında yüzde 6 + yüzde 0.90 artışın yansıtılmasıyla en düşük memur emeklisi aylığı 105 lira artışla bin 620 liraya yükseldi. Temmuz'da en düşük maaş 81 lira yükselerek bin 701 liraya çıkacak.

#Temmuz #ayı emekli #maaşları # ne kadar #olacak
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
sağlık personeli     2016-06-07 temmuz ayında yüzde 5 zam alıcaz yüzde 5 vergi dilimine giricez yani memur bu zamdan faydalanamayacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıpranma Yasası… ‘Yılan Hikayesi’
Yıpranma Yasası… ‘Yılan Hikayesi’
Düzce Üniversitesi 92 sözleşmeli personel alacak
Düzce Üniversitesi 92 sözleşmeli personel alacak