Sağlık çalışanlarına seyyanen zam
Advert

Sağlık çalışanlarına seyyanen zam

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Genel Başkan Vekili Semih Durmuş sağlık çalışanlarının sorunları için yılmadan çalıştıklarını söyledi.

Sağlık çalışanlarına seyyanen zam

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Genel Başkan Vekili Semih Durmuş yaptığı açıklamalarda sağlık çalışanlarının sıkıntılarını bildiklerini çözüm için ise yılmadan çalıştıklarını söyledi.

Durmuş, sendikalarının Zonguldak Şubesince düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, sendikacılığı bir aile mesleği olarak gördüklerini söyledi.

"Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözebilmek için gece gündüz çalışıyoruz." diyen Durmuş, toplu sözleşmelerde gerek sağlık çalışanlarının, gerekse memurların özlük haklarını geliştirebilmek için mücadele ettiklerini kaydetti.


Durmuş, masada çalışanlar için kazanımlar elde ettiklerini dile getirerek, "Bu kazanımları gittikçe arttıracağız. Sağlık çalışanları olarak bizler hem ek ödeme, hem döner sermaye alıyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde Devlet Personel Daire Başkanlığı ile bir toplantı gerçekleştireceğiz. İnşallah o toplantıda her üniversitenin kendine has sorunlarını ve toplu sözleşmeden elde etmiş olduğumuz kazanımların uygulanmasıyla ilgili bir mutabakata varmış olacağız." diye konuştu.

En öncelikli taleplerinden birisinin sağlık çalışanlarına seyyanen zam yapılması olduğunu anlatan Durmuş, "Bu konudaki çalışmalarımız önümüzdeki süreç içerisinde masaya getirilecek. Bir talebimiz de sağlık çalışanları sayısının arttırılmasıdır. Sağlık çalışanlarının emekli olduktan sonra tazminatlarının arttırılmasını da talep ediyoruz. Bütün mücadelemizi sizlerden aldığımız güç ile yapıyoruz." dedi. (haber657)

#Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası # Genel Başkan # Vekili #Semih Durmuş #Sağlıkçılar #Seyyanen #Zam
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa