Taşeronun maaşı ne kadar olacak?
Advert

Taşeronun maaşı ne kadar olacak?

Taşeron işçiler kadroya ne zaman geçecek, taşeron işçilerin yeni hakları neler olacak, taşeronun maaşı ne kadar olacak? İşte taşeron hakkında bütün ayrıntılar...

Taşeronun maaşı ne kadar olacak?

TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Taşeron işçilerden kadroya alınanların maaşları değişmeyecek. Taşeron işçi bugün ne maaş alıyorsa, kadroya geçirildiğinde de aynı maaşı alacak. Kadroya geçirilecek taşeron işçilerin görev yerlerinde de herhangi bir değişiklik olmayacak.

Taşeron işçilik, ne yazık ki çalışma hayatının en büyük sorunu haline gelmişti. Başbakan’ın yaptığı açıklama sonrasında kamuda görev yapan taşeron işçiler ve aileleri rahatladı. Bunun yanında, söz konusu kişiler, kadroya geçirildikten sonra toplu sözleşme düzeninin de bir parçası haline geldi.

Taşeron işçilerin sendika ve örgütlenme hakkı açısından yaşadığı sorunlar “özel sözleşmeli personel” statüsünde yaşanmayacağından, taşeron işçiler için hem iş güvencesi hem de sendikal haklara erişim konusunda büyük bir adım atılmış oldu.

Yapılacak düzenlemeler, taşeron işçiler arasında ayrım yapılmaksızın herkesin kadroya geçirilmesi şeklinde uygulanırsa, vaat yerine gelmiş olacaktır. Diğer yandan, taşeron işçilik sorununun kamuda çözülmesi sonrası, özel sektörde taşeron işçi olarak çalışan ve halen büyük sorunlar yaşayan kişiler yönelik de yeni bir düzenleme gerekiyor. Bu şekilde taşeron işçilik sorunu kökünden ve kalıcı olarak çözülmüş olacaktır. 


#Taşeron #Kamu #Kadro #Maaş #Maliye #Bakan

rokettube rokettube cialis fiyat Kimdir recep tayyip erdoğan kimdir? viga 50000 rokettube

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
pguven.71@mynet.com     2018-03-15 Lisans mezunuyum bir sağlık kuruluşunda temizlik firmasından asgari ücretle işe girdim poliklinik sekreteryalığı yapıyorum, veri girişten çalışan lise mezunu 2400-2500 maaş alırken 1800 liraya çalışıyorum bu aradaki uçurum kadar fark var çalışanların yaptığı işe ve eğitim durumuna göre değerlendirilmesini talep ediyorum, ayrıca çalıştığımız kurumda adamı olanları şef kadrolarında gösterip astronomik rakamda ödemeler yapılıyor,eşit işe eşit maaş istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil Serviste hasta yakınlarının saldırdığı doktor judo şampiyonu çıkınca!
Acil Serviste hasta yakınlarının saldırdığı doktor judo şampiyonu çıkınca!
Rambo sağlıkçıları Hamiyet hemşire yetiştiriyor
Rambo sağlıkçıları Hamiyet hemşire yetiştiriyor