Uşak UMKE Kanyon Yürüyüşü
Advert

Uşak UMKE Kanyon Yürüyüşü

Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde bulunan üniversitelerin dağcılık, doğa sporları, tırmanış, kış sporları ve mağaracılık alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinin / topluluklarının iletişimini arttırmak amacıyla;

Uşak UMKE Kanyon Yürüyüşü
Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde bulunan üniversitelerin dağcılık, doğa sporları, tırmanış, kış sporları ve mağaracılık alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinin / topluluklarının iletişimini arttırmak amacıyla; Üniversiteli dağcılık sporcularına Uşak ilinde yer alan dünyanın ikinci uzun kanyonu olan “Ulubey Kanyonu” ve doğal yollarla oluşan “Taşyaran Vadisi “nin tanıtımı için 81 il den Üniversiteli öğrenciler Uşak’a gelmiştir. Program Uşak Heykel Tanıtımı ile başlamış daha sonra Taşyaran Vadisinde 12 km’lik bir parkurda yürüyüş yapılmış, Ulubey Çamlık Kamp Alanında gece konuşlanılmıştır. Ertesi gün ise Ulubey kanyon yürüyüşü (Avgan-Pepuza Antik Kenti- Kral Yolu- Clandras) 14 km’lik parkurda gerçekleştirilmiştir. 

Türkiye il defa Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde bulunan dağcılık vb. klüblerinin düzenlediği bir yürüyüşte Uşak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan UMKE tarafından sağlık tedbirleri alınmıştır. 12.03.2016 tarihinde konuşlanılan kamp alanında misafirlere UMKE Birim Sorumlusu Aydın DERYAL tarafından Türkiye genelinde UMKE yapılanması çalışmaları ve Uşak İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Birimi olarak yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi verilmiştir.

#Uşak #UMKE #Kanyon #Taşyaran
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa