iPhone şarj göstergesinde inanılmaz hata!
Advert

iPhone şarj göstergesinde inanılmaz hata!

Apple'ın iPhone'larında yeni bir sorun daha ortaya çıktı. Daha çok İOS kaynaklı olan bu sorun milyonlarca kullanıcıya zor anlar yaşattı. Peki bu hatadan kurtulmanın formülü ne? Sorunun yanıtı haberimizde...

iPhone şarj göstergesinde inanılmaz hata!

Apple'ın iPhone'larında  iOS 9.2.1 güncellemesiyle ilgili bir sorun ortaya çıktı. Kullanıcıları zor durumda bırak bu hatadan kurtulmanın formülü haberimizde. İşte ayrıntılar...

YÜZDELİK GÖSTERGEDE HATA

Geçen akşam yayınlanan iOS 9.2.1 güncellemesiyle minör sorunları ortadan kaldıran Apple'ın iPhone'larında yeni bir sorun ortaya çıktı. Daha çok iOS kaynaklı olan bu sorun ise cihazın bataryasının doluluk oranını gösteren yüzdelik göstergede meydana gelen hata.


ŞARJ DOLU GÖRÜNÜYOR

Özellikle zaman zaman seyahat eden kullanıcıların karşılaştığı sorunda saat dilimi değiştiği anda telefonların şarj göstergelerinde donma meydana geliyor batarya daha az olmasına rağmen şarj dolu görünüyor.

Hatanın ortaya çıkmasıyla birlikte Apple'ın kısa süre içinde güncelleme yayınlayacağı öğrenilirken, şarj göstergesi hatasından kurtulmanın 'manuel' olarak da bir yolu var elbette:

Önce Ayarlar'a girin.

Ardından Genel bölümüne dokunun.

Son olarak da Tarih ve Saat'e girin.

Burada eğer 'Otomatik Ayarla' kapalı görünüyorsa aktif hale getirin.

Bu yöntem işe yaramazsa Apple'ın yayınlayacağı güncellemeyi beklemeniz gerekecek.

Sorunun özellikle iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'larda yaşandığını da hatırlatalım. Hata dolayısıyla şarjınız yüzde 100 dolu gösterildiğinde bile aslında bu rakam doğru olmayabilir; o nedenle telefonunuzu bir süre daha şarjda bırakmanızda fayda var. (memurhaber.com)

#iphone #şarj #gösterge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı Teşkilat Şeması Güncelledi
Sağlık Bakanlığı Teşkilat Şeması Güncelledi
'Sağlık çalışanlarına yıpranma payı istiyoruz'
'Sağlık çalışanlarına yıpranma payı istiyoruz'