Hastasını arayan ambulans!
Advert

Hastasını arayan ambulans!

Hastasını arayan ambulans!

Hastasını arayan ambulans!

Gecedir.


Hani bu aralar salgınlar yaygın ya, bizim komşu sitedeki bir hanede de bir ufaklığın ateşi çıkıyor.
 Ebeveynler panik halinde. 


112 aranıp ambulans isteniyor.  Tam bu telaş içinde arabası olan yan komşu devreye giriyor ve hasta çocuk alelacele arabaya bindirilip hastane yolu tutuluyor.  


Çok geçemeden aranan ambulans verilen adrese,  yani sitenin kapısına dayanıyor.  Görevliler araçtan inip çabucak hastaya ulaşmak istiyor. Ama etrafta ambulansı bekleyen kimsecikler yok.   Aracın yanar, dönere ışıldakları sadece evlerin pencere ve balkonlarında beliren meraklı  komşu yüzlerini aydınlatıyor. 


Mesele anlaşılıyor daha sonra. 


Ateşi çıkan çocuk komşunun aracıyla ulaştırılmıştır hastaneye. Yani çağrı yapılan 112 bir daha aranıp “Gelmenize gerek kalmadı, biz başka araçla yola çıktık.”denilmeye gerek görülmüyor.  Ve yani o anda o ambülânsa,  başka çocukların ya da başka bir sorunla yaşam mücadelesi veren insanların gereksinimi olabileceği akıllara bir türlü gelmiyor. 


Ve söz konusu ambulans olunca aklımızı hep,  çağrı yaptığımızda bize 3 dakika gecikme ile ulaşan ambülânsa nasıl kıyametler koparacağımız geliyor.  


Ve yine söz konusu olan ambulans ise aklımıza hep,  sıkışmış trafikte ilerlemeye çabalayan ambulansın yolunu açık tutmak yerine onun arkasına takılarak, hasta yakını rolüne girip, yol alma uyanıklığımız geliyor.

   
Sahi biz Sağlık Bakanlığı’nın ambulans hizmetleri konulu tanıtım afişindeki metni niye doğru okuyamıyoruz?
 

Bakın ne diyor orada;
Biz hayat kurtarırken sen de yaşama yol ver!

 

#Ambulans #112 #Salgın

rokettube rokettube q7 zayıflama hapı maurers fx15 geciktirici krem viga geciktirici sprey bayan azdırıcı damla kamagra jel cialis hapı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
112 Acil Personellerinden Duygulandıran Dilekçe
112 Acil Personellerinden Duygulandıran Dilekçe
112 Acil Servis İstasyonları Modern hale Getirilecek
112 Acil Servis İstasyonları Modern hale Getirilecek