Zonguldak'ta Hastane Yolu Kapandı; Ambulans ve Araçlar Mahsur Kaldı
Advert

Zonguldak'ta Hastane Yolu Kapandı; Ambulans ve Araçlar Mahsur Kaldı

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

Zonguldak'ta Hastane Yolu Kapandı; Ambulans ve Araçlar Mahsur Kaldı
Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Hastane yokuşu kapanınca hasta ve yakınları hastaneye yürüyerek ulaşmaya çalıştı. Bir bebek ve çocuk hasta taşıyan ambulans ile diğer araçlar hastane yokuşunda mahsur kaldı.

Zonguldak kent merkezi beyaza büründü. İstanbul ve Ankara karayollarında ulaşım durma noktasına geldi. İl genelinde yaklaşık 100 köy yolu ulaşıma kapandı. Araçların çoğu yollarda kaldı. Zonguldak-İstanbul karayolunda öğle saatlerinde bastıran kar ve tipide araçlar yollarda kaldı. Kimi araç sürücüsü zincir takarken kimisi geri dönmek zorunda kaldı. Yokuş çıkamayan onlarca araç yollarda kaldı.

HASTANE YOLU KAPANDI, VATANDAŞLAR HASTANEYE YÜRÜYEREK GİTMEK ZORUNDA KALDI

Kozlu ilçesindeki Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İbn-i Sina Kampüsü içerisinde bulunan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen hastalar ve hasta yakınları, yoğun kar yağışından dolayı kapanan yolda mahsur kaldı. Araçları kampüs girişine park etmek zorunda kalan hasta yakınları hastane yokuşuna yaya olarak çıkmak zorunda kaldı. Vatandaşlar, “Hastaneye geldik ama yol kapalı. Arabalar çıkamayınca mecburen yürüyerek gidiyoruz.” dedi. 

2 ÇOCUK TAŞIYAN AMBULANS HASTANE YOLUNDA KALDI

Bu arada hasta bir bebek ve bir çocuk taşıyan 112 Acil Sağlık Ambulansı, yoğun karnedeniyle BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi yokuşundan çıkamadı. Bunun üzerine hastane yönetimi aranarak hasta nakil ambulansı talep edildi. Ambulanstaki bebek ve bir çocuk ile hasta yakınları, kampus girişine gelen zincirli hasta nakil ambulansına nakledildi. Ancak hasta nakil ambulansı da hastane yokuşunu çıkamadı. Ambulans geri geri inerek, kent merkezindeki Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Birçok kişi yoğun kar yağışında mağdur olurken, öğrenciler karın tadını çıkardı. Beyaza bürünen kent merkezinde öğrenciler kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı. (Haberler.com)

#Zonguldak #Kar #Ambulans #Yollar #112 #Acil #Yoğun #Hasta #Hastane #Kapandı
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa