Yurtdışından 30 bin doktor geliyor!
Advert

Yurtdışından 30 bin doktor geliyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıkladı, yurtdışından 30 bin doktor mu geliyor? İşte ayrıntılar...

Yurtdışından 30 bin doktor geliyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Rusya ile yaşanan krizi değerlendirdi, sınırı ihlal edenler için gereğinin yapıldığını söyledi. Müezzinoğlu, Türkiye'deki doktor açığıyla ilgili de eski bir tartışmayı yeniden açtı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin milletin verdiği mesajı aldığını söyleyerek muhalefeti hayali hesaplar peşinde koşmakla suçladı. Türkiye'de 20 bin uzman ve 10 bin pratisyen hekim açığı olduğunu açıklayan Müezzinoğlu, yurt dışından doktor gelmesinin yolunu açacaklarını söyledi.


MASA BAŞI HAYALİ HESAPLARI YAPAN MUHALEFET

Partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan Müezzinoğlu, 7 haziran seçimlerinde AK Parti'nin milletin verdiği mesajı aldığını, muhalefetin ise sandıktan çıkan mesajı yanlış anladığını, milleti dert edinmeyen, masa başı hayali hesaplar yapan bir muhalefetin olduğunu anlattı.
Türkiye'nin gelişmesini istemeyen düşmanlar olduğunu, sorunların milletle yürüyebilen bir muhalefetle aşılabileceğini aktaran Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Rusya ile ilgili kriz var. Arkadaşlar bu millet çok krizler atlattı. Rusya ile ilgili olanı da atlatacaktır. Yeter ki istiklaline, istikbaline. hürriyetine, ülke bütünlüğüne asla leke getirilmesin, biz bu anlamda bedeli ne olursa olsun dik dururuz, mert oluruz ve bu bedelleri de milletimizle beraber aşarız. 

Dolayısıyla arzu ediyoruz ki sağduyuyla bağlansın. Yaptıkları yanlışları daha büyük yanlışlara götürmesinler. Bizim sınırlarımızı aşan bir uçak uyarıldığı halde, 'ben yine aşarım' dediği an sorun bitmiştir, gereği yapılır ve gereği yapılmıştır. Yarın da gerekse yarın da gereği yapılır.

YURTDIŞINDAN DOKTOR ALIMI

Yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açıyoruz. İnşallah onların da yasal düzenlemeleri bitince, birikimi iyi olan, asgari bazda bizim standartlarımızda veya daha üstü tıp eğitimi almış olanları ülkemizde çalıştırmak istiyoruz. Bizim şu anda 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığımız var." (memurhaber.com)

#Sağlık Bakanı #Yurtdışı #Doktor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans kaza yaptı, 3 sağlık görevlisi yaralandı
Ambulans kaza yaptı, 3 sağlık görevlisi yaralandı
9 bin personel ataması sonrası atanamayanlar ne olacak?
9 bin personel ataması sonrası atanamayanlar ne olacak?