Ambulans trafikte bu zorlukları çekiyor
Advert

Ambulans trafikte bu zorlukları çekiyor

Fethiye'de senaryo gereği kazaya giden ambulans şoförünün trafikte karşılaştığı sorunlar gazeteciler tarafından görüntülendi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında sürücülerin vakaya giden ambulanslara yol vermeleri konusunda farkındalık oluşturulması için bazı çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda ilçe sakinlerine broşür dağıtıldı, vakaya giden 112 Acil Servis ekibinin karşılaştığı sorunların görüntülenmesi için gazeteciler ambulansa alındı.

Ambulans trafikte bu zorlukları çekiyor

Senaryo gereği 112 Acil Servis ekibi, komuta kontrol merkezine gelen trafik kazası ihbarı üzerine çıkış yaptı. Gazetecilerin de içinde bulunduğu ambulansın şoförü, ilçe merkezindeki trafikte siren çalarak sürücülerden yol vermelerini istedi. Bazı araç sürücülerin araçlarını sağa çekerek yol verdikleri, bazılarının ise peş peşe uyarıların ardından yolu boşalttıkları gözlendi.

 

Bazı noktalarda da sürücülerin araçlarını sağ ve sol şeride yönlendirerek orta şeritten ambulansın geçişine izin vermeleri dikkati çekti.


KİMİ SÜRÜCÜLER HİÇ ORALI OLMADI

İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafikte sürücülerin ambulanslara yol vermemesi gibi sorunlarla sıkça karşılaştıklarını söyledi. Bunun özellikle büyükşehirlerde daha fazla olduğuna dikkati çeken Çomak, hedeflerinin vatandaşları bilinçlendirerek bu sorunu ilk etapta Fethiye'de çözmek olduğunu belirtti.

Ambulans şoförlerinin trafikte yaşadıkları sorunu sürücülere göstermek amacıyla farklı bir yöntem uyguladıklarına işaret eden Çomak, "Senaryo gereği ekibimiz trafik kazası vakasına gitti. Ambulansın trafikte seyrederken yaşadıkları sıkıntılar görüntülendi.

Bazı vatandaşların 'makas' dediğimiz sistemle yolu açtıklarını gördük, bazılarının ise duyarsızlığıyla karşılaştık" diye konuştu. Çomak, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası'nda karşılaştıkları sorunları anlatabilmek amacıyla "Ambulansa yol veriyorum" yazılı çıkartmalar dağıttıklarını sözlerine ekledi.

 

#Fethiye #Ambulans #Trafik #Senaryo #112 #Acil #Sağlık
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
Şık:Türkiye’yi kanser eden ürünler! İşte zehir listesi
UMKE’nin Afrin şehidine vefa
UMKE’nin Afrin şehidine vefa