Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası
Advert

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

Dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalıştıktan sonra Aile Hekimleri ile Sözleşme imzalayarak Aile Sağlığı Elemanı olan....

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

Tüm Sağlık-Sen daha önce vekil ebe-hemşire olarak çalıştığı halde kadro verilmeyen Aile sağlığı elemanlarına kadro verilmesinin peşini bırakmıyor.
 
Diyanet Teşkilatında vekil imamlara kadro verilirken halen çalışıyor olması istenmediği halde Sağlık Bakanlığında vekil ebe ve hemşirelere kadro verilirken bir yıldır vekil ebe-hemşire olarak çalışıyor olma şartı koyarak daha önce dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalışanlar mağdur olmuşlardır.
 
Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Aile Sağlığı Elemanlarından dilekçe topluyor.
 
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Daha önce vekil ebe hemşire olarak çalışan aile sağlığı elemanlarına da kadro verilmesi gerekmektedir. Aile Sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir. Burada çalışan Ebe ve hemşireler iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılamazlar. Anayasa Mahkemesinin E: 2005/10, K: 2008/63 Sayılı Kararında da belirtildiği üzere Aile sağlığı elemanı olarak çalıştırılan sözleşmeli personeller Anayasanın 128. maddesinde tanımlanan diğer kamu personeli kapsamında değerlendirilen personeller grubunda olduğu mütalaa edildiğinden Aile Sağlığı elemanlarının da vekil ebe hemşireler gibi 4/B kadrosuna geçirilmeleri gerekmektedir dedi.
 
Aile Sağılığı Elemanları iş güvencesine kavuşacak şekilde kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz diyen Erözgün, Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.
 
Erözgün, dilekçe vererek mücadeleye katılan Aile Sağlığı elemanlarının taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.
 
30 gün içinde ulaştırılmasını isteyen Erözgün, 01 Nisan 2012 tarihinde Aile Sağılığı Elemanlarının dilekçelerini, Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanmakta olan torba yasa içerisinde aile sağlığı elemanları ile ilgili düzenlemenin de yer alması için dilekçe kampanyasının önemli olduğunu açıkladı.


#Aile Sağlığı Elemanı #Sözleşme #Kadro
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
fadıl     2015-08-11 lütfen kadro verin artık.. bimere yazdım siz de yazın
mustafa     2015-02-13 tüm ase sğlık bakanlığına dilekçe yazsın lütfen gündeme getirelim seçimden önce oldu oldu
PERİHAN     2012-05-31 TÜM ASELERE KADRO VERİLMELİ,BU ŞEKİLDE YAPILAN İMZA KAMPANYASINDAN HABERİMİZ YOKTU.İMZA KAMPANYASI YENİDEN YAPILMALI.TÜM ASELERE HABER VERİLMELİ.DESTEKLİYORUZ..
HACER SEVİNÇ     2012-03-05 VEKİLOLMAYAN ASE RIDA KADROYA ALINMALI SENDİKA OLARAK BAŞARILAR HATTA ÜYE OLMAK İSTERİM
HACER SEVİNÇ     2012-03-05 VEKİL OLMAYAN AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI DA KADROYA ALINMALI BU KONU DA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ VE ÇALIŞMALARINIZI DESTEKLİYRUZ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ek Gösterge Artışının Özeti
Ek Gösterge Artışının Özeti
Acil servislerde 2 gün içinde 3 şiddet vakası
Acil servislerde 2 gün içinde 3 şiddet vakası