Şu Ana Kadar 2 Kadın Sağlık Müdürü Atandı
Advert

Şu Ana Kadar 2 Kadın Sağlık Müdürü Atandı

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası kapsamında yeni sağlık müdürü atamaları devam ediyor. Bu kapsamda 2 büyük ilimize kadın sağlık müdürleri atandı.

Şu Ana Kadar 2 Kadın Sağlık Müdürü Atandı

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası kapsamında yeni sağlık müdürü atamaları devam ediyor. Bu kapsamda 2 büyük ilimize kadın sağlık müdürleri atandı. İzmir ilinin mevcut sağlık müdürü Dr.Bedia SALNUR ile Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Berna ÖZTÜRK, görev yaptıkları yerlere İl Sağlık Müdürü olarak atandı.Kendilerine görevlerinde başarılar dileriz.

Ayrıca; % 64'ünün kadın olduğu sağlık teşkilatına artık daha çok kadın eli değmelidir. 81 ilden sadece 2'sine kadın müdür atanması ne yazık ki büyük bir eksikliktir. Gerçi eski adı başhemşirelik yeni adı sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü olan makama bile birçok ilde erkekler atanmaktadır. 

Bu kadroya hemşire,ebe,sağlık memuru atanması gerekirken; veri hazırlama, sekreter vb kişiler atanmaktadır. Hayatında eline enjektör almayan kişiler hemşirelerin başına müdür ( başhemşire) olarak atanıyor. Üyelerinin büyük çoğunluğu kadın olan sendikalarda ise kadın başkan yok. Bayan yönetim kurulu üyesi ise çok çok nadir. Genel Merkezlerde kadın görmek imkansız.

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında da kadın yönetici görmek mümkün değil. kadın Genel Müdür mesela yok. Belki bir kaç daire başkanı var.  

personel sağlık net

#Sağlık Bakanlığı #Teşkilat Yasası #Dr.Bedia SALNUR #İzmir #Denizli #Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri #Dr.Berna ÖZTÜRK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erişkin Temel Yaşam Desteği Güncellemesi (2017)
Erişkin Temel Yaşam Desteği Güncellemesi (2017)
Ambulansla getirildiği hastanede hırsızlık yaptı
Ambulansla getirildiği hastanede hırsızlık yaptı